Як правильно внести зміни до договорів про закупівлю товарів у зв’язку з відміною карантину та поверненням ПДВ
Як відомо, Кабінетом Міністрів України було прийнято Постанову № 651 від 27.06.2023,згідно якої з 24 години 00 хвилин 30.06.2023 було відмінено на всій території України карантин, встановлений з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2. Цьому передувало рішення Всесвітньої організації охорони здоров’я 05.05.2023 про скасування статусу пандемії COVID-19.
У зв’язку з цим втратили чинність окремі нормативно-правові акти, які були прийняті на час дії карантину.
Зокрема Постанова № 224 від 20.03.202, якою був затверджений вичерпний перелік лікарських засобів, медичних виробів та / або медичного обладнання, необхіднихдля виконання заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої корона вірусом SARS-CoV-2, операції з ввезення яких на митну територію України та / або операції з постачання яких на митній території України звільняються від оподаткування податком на додану вартість та які звільняються від сплати ввізного мита» (далі-Постанова № 224).
Разом з тим, були зупинені пільги, передбачені Податковим і Митним Кодексами України. А відповідно, з 01.07.2023, для згаданих товарів з переліку, оподатковування має відбуватись на загальних підставах.
Виходячи з чого в уповноважених осіб виникають запитання, як бути після 30.06.2023, коли дія нормативно-правових актів, які були прийняті на час дії карантину зупинена, як правильно внести зміни до укладених договорів про закупівлю, предметом закупівлі яких були товари, включені до переліку Постанови № 224, виконання яких продовжується? Як правильно застосувати підпункт 6 пункту 19 Особливостей: чи можливо збільшити суму закупівлі по даним препаратам на 7 % або необхідно зменшити кількість ліків щоб не перевищувати суму закупівлі? Розглянемо у даному матеріалі.
З 01.07.2023 відбулась зміна умов щодо надання пільг з оподаткування товарів, вичерпний перелік , яких було визначено Постановою № 224
Щоб розуміти, які пільги були зупинені, звернемось до Податкового Кодексу України (ПКУ).
пов'язані статті
01 груд.
Порядок внесення змін до договору про закупівлю та реєстрації бюджетних зобов’язань при продовженні дії договору на наступний рік на 20%30 листоп.
Практика ДАСУ та суду щодо звітування про виконання договорів про закупівлю30 листоп.
Продовження строку дії договору про закупівлю на 20% без порушень28 листоп.
Найчастіші помилки замовника при продовженні строку дії договору про закупівлю до 20%27 листоп.
Аналіз змін до пункту 19 Особливостей: чи включати в проєкт договору про закупівлю нову підставу