Статті

Як правильно внести зміни до договорів про закупівлю товарів у зв’язку з відміною карантину та поверненням ПДВ

3
813

Як відомо, Кабінетом Міністрів України було прийнято Постанову  № 651 від 27.06.2023,згідно якої  з 24 години 00 хвилин 30.06.2023 було відмінено  на всій території України карантин, встановлений з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2. Цьому передувало рішення Всесвітньої  організації охорони здоров’я 05.05.2023 про скасування статусу пандемії COVID-19. 

У зв’язку з цим втратили чинність окремі нормативно-правові акти, які були прийняті на час дії карантину.

Зокрема  Постанова № 224 від 20.03.202, якою був затверджений вичерпний перелік лікарських засобів, медичних виробів та / або медичного обладнання, необхіднихдля виконання заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої корона вірусом SARS-CoV-2, операції з ввезення яких на митну територію України та / або операції з постачання яких на митній території України звільняються від оподаткування податком на додану вартість та які звільняються від сплати ввізного мита» (далі-Постанова № 224).

Разом з тим, були зупинені пільги, передбачені Податковим і Митним Кодексами України. А відповідно, з 01.07.2023, для згаданих товарів з переліку, оподатковування має відбуватись на загальних підставах.

Виходячи з чого в уповноважених осіб виникають запитання, як бути  після 30.06.2023, коли дія нормативно-правових актів,  які були прийняті на час дії карантину зупинена, як правильно внести зміни до  укладених договорів про закупівлю, предметом закупівлі яких були товари, включені до переліку Постанови № 224, виконання яких продовжується? Як правильно застосувати підпункт 6 пункту 19 Особливостей: чи можливо збільшити суму закупівлі по даним препаратам на 7 % або необхідно зменшити кількість ліків щоб не перевищувати суму закупівлі?  Розглянемо у даному матеріалі.

З 01.07.2023 відбулась зміна умов щодо надання пільг з оподаткування товарів, вичерпний перелік , яких було визначено Постановою № 224

Щоб розуміти, які пільги були зупинені, звернемось до Податкового Кодексу України (ПКУ).

пов'язані статті