Статті

Як бути замовнику, коли на майданчику немає можливості опублікувати рішення при закупівлі через електронний каталог?

1
380

Немала кількість замовників здійснюють закупівлю товарів шляхом застосування електронного каталогу через запит пропозицій постачальників. Такий вид закупівлі може застосуватися замовником як для проведення «допорогових» закупівель, та і як альтернатива відкритим торгам, та як обов’язок, виключно у разі, якщо замовник є закладом охорони здоров’я або структурним підрозділом з питань охорони здоров’я обласних та Київської міської державних (військових) адміністрацій та здійснюєте закупівлю лікарських засобів та медичних виробів за переліком згідно з додатком до Особливостей, вартість яких становить або перевищує 50 тис. грн.

Із 01.09.2023 до порядку проведення запиту пропозицій постачальників були внесенні зміни. І, як буває на практиці змінені норми уже набрали чинність, начебто окремі положення порядку, який регулює проведення закупівлі передбачають прийняття певних рішень під час проведення закупівлі, але є ще одна сторона, а це технічні налаштування майданчика через який замовники проводять закупівлі, і ось тут не все так гладко. Наразі технічні налаштування майданчиків мають певні відмінності один від одного і в деяких випадках не всі мають технічну реалізацію та можливості для виконання вимог встановлених законодавцем. Тому, у даному матеріалі проаналізуємо законодавчі норми, які визначають обов’язок замовника приймати рішень та в подальшому їх опублікувати в електронній системі закупівель під час проведення закупівлі товарів через електронний каталог, з’ясуємо, які технічні недоліки є на майданчиках, та запропонуємо можливий алгоритм дій замовника для вирішення ситуацій.    

Які рішення приймаються замовником  під час проведення електронного каталогу шляхом застосування запиту пропозицій постачальників та які мають оприлюднюватися в електронній системі закупівель?

Можливість проведення замовниками закупівлі шляхом використання електронного каталогу для закупівлі товару передбачені пунктами 10, 11, 11-1 та 12 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабміну від 12.10.2022 № 1178 (далі – Особливості). Згідно зазначених пунктів закупівлі через електронний каталог проводяться відповідно до Порядку формування та використання електронного каталогу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14.09.2020 № 822 (надалі – Порядок 822), з урахуванням положень, визначених цими особливостями.

пов'язані статті