Статті

Визначаємо МНН лікарського засобу: покрокова інструкція 

0
97

При здійсненні закупівлі лікарських засобів, крім основного класифікатора в річному плані закупівель та оголошенні про закупівлю замовнику варто відобразити ще й назву додаткового класифікатора – міжнародну непатентовану назву, також відому як МНН. Розглянемо законодавчі норми, які вимагають від замовника зазначення додаткового класифікатора при здійсненні закупівлі фармацевтичної продукції. 

Згідно норм пункту 14 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України від 25.12.2015 № 922-VIII «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 № 1178, запланована закупівля, незалежно від її вартості, включається до річного плану закупівель замовника відповідно до статті 4 Закону. 

В частині другій статті 4 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон) зазначено, що у річному плані повинна міститися така інформація: 

(...) 

2) назва предмета закупівлі із зазначенням коду за Єдиним закупівельним словником (у разі поділу на лоти такі відомості повинні зазначатися стосовно кожного лота) та назви відповідних класифікаторів предмета закупівлі і частин предмета закупівлі (лотів) (за наявності). 

У відповідності до пункту 2 розділу ІІ Порядку визначення предмета закупівлі, затвердженого наказом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства № 708 від 15.04.2020, під час здійснення закупівлі лікарських засобів предмет закупівлі визначається за показником третьої цифри Єдиного закупівельного словника. Замовник може визначити окремі частини предмета закупівлі (лоти) за міжнародною непатентованою назвою лікарського засобу, формою випуску, дозуванням, обсягом та/або місцем поставки лікарських засобів. 

В той же час пункт 13 Порядку розміщення інформації про публічні закупівлі, затвердженого наказом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства № 1082 від 11.06.2020, передбачає що крім полів, визначених пунктом 12 цього Порядку, у випадках, зазначених у цьому пункті, додатково в окремих полях заповнюється інформація щодо: міжнародної непатентованої назви лікарського засобу (далі МНН), у разі визначення предмета закупівлі – лікарський засіб. Якщо предмет закупівлі містить два та більше лікарських засобів, замовником зазначається МНН кожного лікарського засобу

Керуючись вимогами частини дев’ятої статті 9 Закону України «Про лікарські засоби» від 04.04.1996 № 123/96-ВР (далі – Закон про лікарські засоби), рішенням про державну реєстрацію затверджуються методи контролю якості лікарського засобу, а також лікарському засобу присвоюється реєстраційний номер, який вноситься до Державного реєстру лікарських засобів України. 

Відповідно інформація про кожен зареєстрований в Україні лікарський засіб вноситься у Державний реєстр лікарських засобів України. В той же час Законом про лікарські засоби передбачено, що до Державного реєстру лікарських засобів України вносяться такі відомості про лікарський засіб: назва лікарського засобу (торговельна назва, міжнародна непатентована назва); (...) 

Отож найпростіший та найбільш коректний спосіб віднайти МНН до необхідного лікарського засобу полягає у отриманні інформації з Державного реєстру лікарських засобів України. Зробити це можна, скориставшись покроковою інструкцією. 

Покрокова інструкція для замовника щодо визначення МНН 

Крок 1: Заходимо в Державний реєстр лікарських засобів України – зробити це можна, віднайшовши даний реєстр самостійно або скориставшись посиланням

Крок 2: Переходимо у розділ «Пошук лікарських засобів». 

Крок 3: Обираємо параметр, за яким будемо здійснювати пошук (зліва від відповідної графи проставляємо «галочку»), та прописуємо інформацію у обраному електронному полі. Наприклад, у графі «за назвою» – прописуємо «Анальгін». Після натискаємо кнопку «Пошук». 

Крок 4: В отриманому переліку лікарських засобів, обираємо необхідну позицію та переходимо на неї. Зробити це можна, клацнувши на обраний «№ РП», що знаходиться у лівій частині таблиці.

Крок 5: Отримуємо необхідну інформацію у графі «Міжнародне непатентоване найменування». 

#алгоритми закупівель#закупівля лікарських засобів#медичний заклад#охорона здоров'я#планування закупівель#предмет закупівлі#спеціальні закупівлі

пов'язані статті

Публічна офертаПолітика конфіденційностіДля авторівКонтакти

© 2025 TNDR. Освітня платформа у сфері публічних (державних) закупівель. ТНДР.

Visa & Mastercard