Статті

Учасником надано документи, які не вимагаються умовами ТД, проте суперечать технічній специфікації

1
124

На практиці трапляються випадки, коли учасниками надаються інформація та / або документи в складі тендерної пропозиції, які не вимагаються тендерною документацією. На перший погляд в цьому немає жодної проблематики, якщо тільки  такі документи не містять невідповідності або ж взагалі супечать технічним, якісним характеристикам предмета закупівлі. За таких умов важливо розуміти допустимі дії замовника під час розгляду тендерної пропозиції з метою уникнення неправомірного відхилення учасника або ж неправомірного визначення переможця.

Розгляд та оцінка тендерних пропозицій здійснюються відповідно до статті 29 Закону (положення частин другої, дванадцятої, шістнадцятої, абзаців другого і третього частини п’ятнадцятої статті 29 Закону не застосовуються) з урахуванням положень пункту 43  Особливостей.

Замовник розглядає найбільш економічно вигідну тендерну пропозицію учасника процедури закупівлі відповідно до цього пункту щодо її відповідності вимогам тендерної документації.

Підстави для відхилення учасника є виключними та наведені в пункті 44 Особливостей. Зокрема, якщо говорити про подані учасником документи, які суперечать технічній специфікації, тоді варто проаналізувати підставу для відхилення тендерної пропозиції, що визначено абзацом 2 підпункту 2 пункту 44 Особливостей - не відповідає умовам технічної специфікації та іншим вимогам щодо предмета закупівлі тендерної документації, крім невідповідності в інформації та/або документах, що може бути усунена учасником процедури закупівлі відповідно до пункту 43 цих особливостей

Далі, варто проаналізувати яку ж інформація про відхилення тендерної пропозиції замовник повинен оприлюднити в електронній системі протягом одного дня з дати ухвалення рішення, а саме:

  • підстави такого відхилення;
  • посиланням на відповідні положення Особливостей;
  • умови тендерної документації, яким така тендерна пропозиція та / або учасник не відповідають;
  • у чому саме полягає така невідповідність (пункт 46 Особливостей)

Тобто, замовник не розглядає документи, які не вимагаються на предмет їх відповідності умовам тендерної документації. Разом з тим, законодавець не забороняє надати в складі тендерної пропозиції будь-які документи, які учасник вважає за потрібне. Більше того, учасники які активно беруть участь в закупівлі мають вже готовий пакет документів, тому замовник може бачити в своїй закупівлі документи, які зовсім такої закупівлі не стосуються. Однак, очевидно замовник в ході розгляду тендерної пропозиції буде переглядати всі завантажені в електронну систему файли. Тому важливо зрозуміти чи “зайві” документи дійсно суперечать інформації та / або документам, які учасник надає на підтвердження технічним та якісним характеристикам предмета закупівлі згідно вимог тендерної документації, а також чи наявна підстава для відхилення за таких умов.

Як бачимо, думка Органу оскарження однозначна - перевіряємо документи щодо їх відповідності вимогам замовника, які вимагаються тендерної документації.  Однак, якщо подані учасником документи, хоч і не вимагаються умовами ТД, проте суперечать технічній специфікації та на думку замовника можуть свідчити про недостовірність наданих документів чи інформації, тоді варто розглянути іншу підставу для відхилення.

Доречі, зручно шукати актуальні висновки ДАСУ та рішення Органу оскарження щодо будь-якої ситуації на Clarity App

Згідно із абзацом 3 підпункту 1 пункту 44 Особливостей - замовник відхиляє тендерну пропозицію із зазначенням аргументації в електронній системі закупівель у разі, коли учасник процедури закупівлі зазначив у тендерній пропозиції недостовірну інформацію, що є суттєвою для визначення результатів відкритих торгів, яку замовником виявлено згідно з абзацом 1 пункту 42 цих особливостей.

У відповідності до зазначених норм замовник повинен відхилити тендерну пропозицію учасника закупівлі в разі, якщо ним зазначено певну інформацію, яка є недостовірною.

Дані норми передбачають окремий порядок отримання замовником такої інформації – звернення замовника за підтвердженням інформації, наданої учасником / переможцем процедури закупівлі, до органів державної влади, підприємств, установ, організацій відповідно до їх компетенції.

І тільки після підтвердження від зазначених суб’єктів факту недостовірності інформації замовник може відхилити тендерну пропозицію учасника / переможця закупівлі.

#вимоги замовника#відкриті торги#відхилення тендерної пропозиції#тендерна документація#тендерна пропозиція#технічні вимоги

пов'язані статті

Публічна офертаПолітика конфіденційностіДля авторівКонтакти

© 2024 TNDR. Освітня платформа у сфері публічних (державних) закупівель. ТНДР.

Visa & Mastercard