Статті

Що замовник має врахувати після внесення змін до Особливостей (з 03.01.2023)?

0
285

Новий рік у закупівельній спільноті розпочався зі змін до Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабміну від 12.10.2022 № 1178 (далі – Особливостей). І здається, що зміни відбулися виключно в частині скасування аукціонів, але це не так. Зміни внесені постановою Кабміну від 30.12.2022 № 1495 тягнуть за собою коригування тендерної документації замовника й не тільки. У цьому матеріалі проаналізуємо, які зміни замовник має внести до тендерної документації та що необхідно врахувати під час проведення публічних закупівель.

Зміна № 1 – аномально низька ціна тендерної пропозиції

Перша зміна повертає аномально низьку ціну у публічні закупівлі, але її визначення змінено: «аномально низька ціна тендерної пропозиції» (далі — аномально низька ціна) розуміється ціна / приведена ціна найбільш економічно вигідної тендерної пропозиції, яка є меншою на 40 або більше відсотків середньоарифметичного значення ціни / приведеної ціни тендерних пропозицій інших учасників процедури закупівлі, та / або є меншою на 30 або більше відсотків наступної ціни / приведеної ціни тендерної пропозиції. Аномально низька ціна визначається електронною системою закупівель автоматично за умови наявності не менше двох учасників, які подали свої тендерні пропозиції щодо предмета закупівлі або його частини (лота).

Із визначення ми розуміємо, що аномально низька ціна розраховується не за результатами електронного аукціону, а за результатами поданих тендерних пропозицій на процедуру закупівлю. Як і було визначено Законом України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон), аномально низька ціна визначається електронною системою закупівель автоматично, тому замовнику непотрібно розраховувати її.

Які зміни необхідно внести до тендерної документації?

Пункт 2 «Інша інформація» розділу «Оцінка тендерної пропозиції» тендерної документації слід доповнити наступним:

«Аномально низька ціна тендерної пропозиції» (далі — аномально низька ціна) розуміється ціна / приведена ціна найбільш економічно вигідної тендерної пропозиції, яка є меншою на 40 або більше відсотків середньоарифметичного значення ціни / приведеної ціни тендерних пропозицій інших учасників процедури закупівлі, та / або є меншою на 30 або більше відсотків наступної ціни / приведеної ціни тендерної пропозиції. Аномально низька ціна визначається електронною системою закупівель автоматично за умови наявності не менше двох учасників, які подали свої тендерні пропозиції щодо предмета закупівлі або його частини (лота).

пов'язані статті