Що таке договір про закупівлю
Пункт 6 частини 1 статті 1 Закону України «Про публічні закупівлі» визначає, що договір про закупівлю - господарський договір, що укладається між замовником і учасником за результатами проведення процедури закупівлі/спрощеної закупівлі та передбачає платне надання послуг, виконання робіт або придбання товару.
Згідно абзацу 1 пункту 17 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 № 1178 (далі – Особливості) договір про закупівлю за результатами проведеної закупівлі згідно з пунктами 10 і 13 цих особливостей укладається відповідно до Цивільного і Господарського кодексів України з урахуванням положень статті 41 Закону, крім частин другої - п’ятої, сьомої - дев’ятої статті 41 Закону, та цих особливостей.
Водночас особливістю договорів про закупівлю є те, що вносити зміни до істотних умов договору сторони договору можуть виключно в окремих випадках, які передбачені в пункті 19 Особливостей.
Окрім цього, при внесенні змін до істотних умов договору замовник зобов’язаний у відповідності до пунктів 19 та 20 Особливостей оприлюднювати повідомлення про внесення змін до договору про закупівлю та зміни до договору про закупівлю відповідно до вимог Закону з урахуванням цих особливостей.
При цьому, задля ознайомлення із особливостями договору про закупівлю пропонуємо ознайомитися із книгою «Договір про закупівлю згідно Особливостей».
При виконанні договору про закупівлю сторонам такого договору досить часто необхідно внести зміни до договору. Однак внесення змін до договору про закупівлю потребує дотримання певних умов, які визначені нормами Особливостей. Розібратись із умовами, дотримання яких є необхідним при внесенні змін до договору про закупівлю замовникам та постачальникам/виконавцям/підрядникам допоможе наступна книга «Внесення змін до договору про закупівлю».
Однієї із найбільш проблемних підстав для внесення змін до договору про закупівлю є підпункт 2 пункту 19 Особливостей - погодження зміни ціни за одиницю товару в договорі про закупівлю у разі коливання ціни такого товару на ринку, оскільки для належного внесення змін до договору про закупівлю згідно даної підстави сторонам договору необхідно дотриматися кількох обов’язкових умов.
Разом з тим, для того, щоб дотриматися таких умов сторонам договору потрібно звернутися до книги «Про зміну ціни за одиницю товару», яка надає відповіді на всі питання, які виникають при внесенні змін до договору про закупівлю згідно підпункту 2 пункту 19 Особливостей.
Також замовникам необхідно врахувати, що при публікації договорів про закупівлю послуг з поточного ремонту, робіт з нового будівництва, реконструкції, реставрації, капітального ремонту об’єкта будівництва невід’ємними додатками до таких договорів повинні бути документи, що містять інформацію про ціни на матеріальні ресурси.
Водночас, щоб з’ясувати особливості публікації таких договорів пропонуємо звернутися до статей «23.10.2024 набрали чинності зміни до Закону: огляд та відповіді на найпоширеніші запитання», «Чи має замовник перевіряти ціни на матеріальні ресурси, встановлені підрядником у додатку до договору про закупівлю».
пов'язані статті
10 груд.
Що таке закупівля без використання електронної системи закупівель09 груд.
Продовження строку дії договору про закупівлю до 20 %: аналіз умов застосування підстави06 груд.
Чи можуть сторони договору про закупівлю продовжити його дію на 20 %, якщо така підстава не передбачена умовами договору05 груд.
Як використати кошти, що залишились в кінці року05 груд.
Чи потрібно замовнику готувати паперовий протокол, якщо він формується в ЕСЗ