Статті

Приклади документів для закупівлі електричної енергії на 2025 рік

2

Активно
252

Електрична енергія – це товар, що нерозривно пов’язаний із діяльністю будь-якої компанії, установи, та й більшості працівників в цілому. Робота з обладнанням, комп’ютерною технікою, електронним документообігом та безліччю інших нюансів напряму залежить від наявності електричної енергії. Відповідно її відсутність може вплинути, наприклад, на прибутковість того чи іншого суб’єкта господарювання, ефективність виконання обов’язків робітниками, в тому числі й уповноваженої особи. 

Отож здійснення закупівлі електричної енергії – це процес, з яким стикається більшість закупівельників. Тим не менше він потребує вивчення та аналізу чималої кількості нормативно-правових актів: формування протокольних рішень, проєкту договору та іншої документації закупівлі. Також придбання електричної енергії повинне відбуватися у відповідності не лише до законодавства сфери публічних закупівель, але й ряду законодавчої бази, що регулює умови здійснення закупівлі безпосередньо такого товару, як електрична енергія. І звісно ж доцільно слідкувати за змінами відповідного законодавства. 

Останні зміни, які враховані: зміни внесені Постановою Кабміну від 05.07.2024 № 782, які набрали чинності 9 липня 2024 року. 

Аналізуючи законодавчі норми, варто відмітити, що серед них містяться як ті, що допоможуть замовнику сформувати основний перелік вимог та характеристик предмета закупівлі, так і ті, що містять конкретні обмеження – їх також доцільно врахувати. Не менш важливими є нюанси здійснення того чи іншого виду закупівлі, а також етап планування закупівлі електричної енергії. 

Специфіка предмету закупівлі електричної енергії ускладняється в рази, враховуючи ситуацію в країні в цілому, в тому числі непередбачувані відключення електроенергії, що перешкоджають замовникам чітко визначити обсяг даного предмета закупівлі на поточний період (рік). Тим не менше від правильно підрахованих обсягів та вірно проаналізованого ринку  залежить вибір виду закупівлі будь-якого предмета закупівлі. 

З метою полегшення процесу здійснення закупівлі електричної енергії на період 2025 року, пропонуємо ознайомитись із прикладами формування відповідного переліку документів, згрупованих за видами закупівель. 

Для замовників, що закуповують електричну енергію, вартістю до 100 тис. гривень на рік, у відповідності до пункту 11 Особливостей – приклад протоколу для здійснення допорогової закупівлі без використання електронної системи: 

Перелік прикладів документів для закупівлі електричної енергії, вартість якої дорівнює або перевищує 100 тис. гривень на рік, у відповідності до пункту 10 Особливостей – за допомогою оголошення процедури закупівлі «відкриті торги»: 

Пунктом 10 Особливостей передбачено ще один вид закупівлі, в тому числі й для предмета закупівлі електрична енергія, вартість якого дорівнює або перевищує 100 тис. гривень на рік – запит пропозицій постачальників. Здійснення даного виду закупівлі відбувається через електронний каталог, застосовуючи при цьому не лише норми Закону з врахуванням Особливостей, але й вимоги Порядку формування та використання електронного каталогу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14 вересня 2020 р. № 822. Пропонуємо до Вашої увагу приклади протоколів для оголошення запиту пропозицій постачальників: 

Формування документації для здійснення закупівлі, в тому числі за предметом закупівлі електрична енергія, не завжди обмежується формуванням тендерної документації, проєкту договору про закупівлю та протоколів уповноваженої особи. Замовники також стикаються із необхідністю сформувати, затвердити та оприлюднити відповідні обґрунтування. 

На виконання вимог Постанови Кабміну «Про ефективне використання державних коштів» № 710 від 11.10.2016 року (зі змінами) окремим замовникам, які є головні розпорядники бюджетних коштів, розпорядники бюджетних коштів нижчого рівня або суб’єкти господарювання державного сектору економіки, виникає необхідність у підготовці та/або оприлюдненні протягом п’яти робочих днів з дня оприлюднення оголошення про проведення конкурентної процедури закупівель на власному веб-сайті (або на офіційному веб-сайті головного розпорядника бюджетних коштів, суб’єкта управління об’єктами державної власності, що здійснює функції з управління суб’єктом господарювання державного сектору економіки) обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, розміру бюджетного призначення, очікуваної вартості предмета закупівлі. 

Тож, пропонуємо звернути увагу на приклади обґрунтувань технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, розміру бюджетного призначення, очікуваної вартості предмета закупівлі, не лише для такого предмету закупівлі, як Електрична енергія, але й для послуги з розподілу електричної енергії та послуг з перетікань реактивної електричної енергії: 

Також, у матеріалі «Що варто врахувати під час укладання договору про надання послуги з розподілу електричної енергії. Практичні поради та приклад додатку до договору.» детально описаний порядок укладання договору про надання послуги з розподілу електричної енергії, запропонований алгоритм дій замовників задля врахування вимог Особливостей під час укладання такого договору. При цьому, зазначенні вимоги Особливостей замовник може врегулювати шляхом укладання до договору про надання послуги з розподілу електричної енергії додатку до такого договору «Уточнення істотних умов закупівлі» або у разі якщо ОСР заперечує укладання окремого додатку, то варто всі наведенні умови передбачити в одному із існуючих додатків до договору. До вашої уваги приклад додатку: 

#закупівлі електричної енергії#спеціальні закупівлі

пов'язані статті

Публічна офертаПолітика конфіденційностіДля авторівКонтакти

© 2024 TNDR. Освітня платформа у сфері публічних (державних) закупівель. ТНДР.

Visa & Mastercard