Практика АМКУ щодо встановлення вимог до ТД при закупівлях вугілля
Пунктом 28 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 № 1178 (далі – Особливості) визначено, що тендерна документація формується замовником відповідно до вимог статті 22 Закону з урахуванням цих особливостей.
В свою чергу, стаття 22 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон) містить вимоги до тендерної документації, які замовники повинні враховувати формуючи тендерну документацію.
При цьому, нерідко замовники формуючи тендерну документацію не враховують положень нормативно-правових актів та встановлюють вимоги до учасників, які прямо суперечать вимогам нормативно-правових актів та, іноді, такими своїми діями суттєво обмежують можливість участі потенційних учасників в закупівлях.
Сьогодні пропонуємо до огляду практику Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель (надалі – Колегія) щодо встановлення вимог до тендерної документації при закупівлях вугілля, які суперечили положенням нормативно-правових актів.
пов'язані статті
05 груд.
Закупівля комунальних послуг на 2024 рік05 груд.
Алгоритм закупівлі природного газу на 2024 рік05 груд.
Продовження строку дії договору про закупівлю на 20 відсотків у разі придбання лікарських засобів та медичних виробів04 груд.
Особливості закупівлі теплопостачання на 2024 рік: як визначити обсяги та очікувану вартість01 груд.
На закупівлю природного газу вийшли учасники: що робити?