Статті

Подання тендерної пропозиції учасником, який не є платником ПДВ: важливе для учасників та замовників

0
285

Одним із проблемних питань при кваліфікації учасників закупівель є врахування податку на додану вартість (ПДВ), який визначений розділом 5 Податкового кодексу України. Так, найбільше суперечок викликає подання тендерної пропозиції учасників, які не є платниками ПДВ. Зокрема, яким чином замовники повинні оцінювати тендерні пропозиції таких учасників? Чи повинні такі учасники зазначати свою тендерну пропозицію з ПДВ чи без?

Пункт 39 особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 № 1178 (далі – Особливості) визначає, що оцінка тендерної пропозиції проводиться електронною системою закупівель автоматично на основі критеріїв і методики оцінки, визначених замовником у тендерній документації, шляхом визначення тендерної пропозиції найбільш економічно вигідною.

Найбільш економічно вигідною тендерною пропозицією електронна система закупівель визначає тендерну пропозицію, ціна / приведена ціна якої є найнижчою. Критеріями оцінки є:

  • ціна; або
  • вартість життєвого циклу; або
  • ціна разом з іншими критеріями оцінки, що пов’язані із предметом закупівлі.

Якщо звернутись до статей 21 та 22 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон), якими визначено вимоги до оголошення про проведення відкритих торгів, тендерної документації та статті 26 Закону, яка визначає порядок подання тендерних пропозицій / пропозицій, то в даних нормах не визначено жодних вимог до порядку відображення податку на додану вартість, як було у попередніх редакціях Закону.

В той же час, щоб надати відповіді на вище зазначені запитання звернемось до судової практики та практики Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель (далі – Колегія).

пов'язані статті