Під час надання послуг з поточного ремонту виявлено додаткові послуги: дії замовника
Досить часто при наданні послуг з поточного ремонту у замовників виникає потреба в додаткових послугах, які не були передбачені договором про закупівлю. Тому в замовників виникають питання щодо подальших дій, зокрема яким чином задовільнити потребу в нових послугах. Далі розглянемо, які дії можуть вчинити замовники при виникненні такої потреби.
Чи можна задовільнити нову потребу шляхом внесення змін до договору про закупівлю?
Відповідаючи на дане питання слід звернутися до Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 № 1178 (далі – Особливості).
Так, пунктом 17 Особливостей визначено, що договір про закупівлю за результатами проведеної закупівлі згідно з пунктами 10 і 13 цих особливостей укладається відповідно до Цивільного і Господарського кодексів України з урахуванням положень статті 41 Закону, крім частин 2-5, 7-9 статті 41 Закону та цих особливостей.
Згідно з пунктом 19 Особливостей істотні умови договору про закупівлю, укладеного відповідно до пунктів 10 і 13 (крім підпункту 13 пункту 13) цих особливостей, не можуть змінюватися після його підписання до виконання зобов’язань сторонами в повному обсязі, крім випадків:
пов'язані статті
22 листоп.
Не вистачає обсягу закупівлі: дії замовника21 листоп.
Додатково виділенні кошти: чи може замовник вважати таку закупівлю як «новий предмет» та підставою для укладання «прямого» договору07 листоп.
Поточний чи капітальний ремонт: як правильно визначити?02 листоп.
Як визначити та оформити замовнику закупівлю, як додаткову потребу09 жовт.
Чи можна укласти договір про закупівлю на додаткові товари, роботи чи послуги якщо основний договір ще не виконаний