Статті

Отримано неякісний товар / роботу / послуги: дії замовника

2
200

У сучасному світі, де бізнес і технології нерідко йдуть пліч-о-пліч, публічні закупівлі стають невід’ємною частиною ефективного функціонування держави, підприємств установ і організацій. Однак, у процесі господарської діяльності не завжди вдається уникнути непередбачених ситуацій, як-от отримання неякісних товарів, робіт чи послуг. Яким чином замовник повинен діяти в таких випадках та якими інструментами можна скористатися для захисту своїх інтересів? У цій статті ми розглянемо ключові аспекти цієї проблематики та надамо закупівельникам інформацію, необхідну для прийняття обґрунтованих рішень, у разі виявлення недоліків у товарах / роботах / послугах.

Принцип pacta sunt servanda (договори повинні виконуватися) є фундаментальним для галузей цивільного та господарського права.

Цей принцип закріплений у частині 1 статті 526 Цивільного Кодексу України (далі – ЦКУ), згідно якої зобов’язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог – відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Також, частина 1 статті 629 ЦКУ визначає, що договір є обов’язковим для виконання сторонами.

Особливістю договорів про закупівлю, є визначення технічних та якісних вимог до предмета закупівлі у тендерній документації та відповідність умов договору про закупівлю вимогам тендерної документації, які зазначав замовник.

пов'язані статті