Статті

Особливості та нові зміни щодо погодження проєктів інформатизації

0
768

У разі закупівлі комп’ютерного, комунікаційного обладнання, програмного забезпечення тощо у замовників виникає необхідність отримання від Генерального державного замовника Національної програми інформатизації певного погодження завдань (проєктів), які виконуються у сфері інформатизації. При здійсненні таких закупівель за бюджетні кошти замовники зобов’язані такі погодження подавати до органів Державної казначейської служби України (далі – Казначейство). Однак замовники здійснюють закупівлі не тільки за бюджетні кошти, але й за кошти, які розміщені на рахунках в комерційних банках.

Крім цього, з 01.03.2023 набирають чинності зміни до законодавства, яке регулює питання щодо формування та виконання Національної програми інформатизації.

У цій статті розглянемо чи є відмінності в отримання погодження проєктів інформатизації в залежності від джерела фінансування цих проєктів (бюджетні чи власні кошти замовника на рахунках банків), а також які основні зміни замовники мають врахувати?

За рахунок яких коштів замовника можуть реалізовуватися завдання (проєкти) у сфері інформатизації?

Загальні засади виконання Національної програми інформатизації регулюються Законом України «Про Національну програму інформатизації» від 04.02.1998 № 74/98-ВР (далі – Закон). Порядок формування та виконання Національної програми інформатизації визначається Положенням, затвердженим постановою Кабінету міністрів України від 31.08.1998 № 1352 (далі – Положення № 1352).

Згідно з пунктом 13 Положення № 1352 під час виконання завдань (проєктів) Національної програми інформатизації державні замовники беруть бюджетні зобов’язання та здійснюють платежі за такими завданнями (проєктами) після їх погодження з Генеральним державним замовником Національної програми інформатизації у разі, коли їх вартість дорівнює або перевищує 500 тис. грн.

пов'язані статті