Особливості та нові зміни щодо погодження проєктів інформатизації
У разі закупівлі комп’ютерного, комунікаційного обладнання, програмного забезпечення тощо у замовників виникає необхідність отримання від Генерального державного замовника Національної програми інформатизації певного погодження завдань (проєктів), які виконуються у сфері інформатизації. При здійсненні таких закупівель за бюджетні кошти замовники зобов’язані такі погодження подавати до органів Державної казначейської служби України (далі – Казначейство). Однак замовники здійснюють закупівлі не тільки за бюджетні кошти, але й за кошти, які розміщені на рахунках в комерційних банках.
Крім цього, з 01.03.2023 набирають чинності зміни до законодавства, яке регулює питання щодо формування та виконання Національної програми інформатизації.
У цій статті розглянемо чи є відмінності в отримання погодження проєктів інформатизації в залежності від джерела фінансування цих проєктів (бюджетні чи власні кошти замовника на рахунках банків), а також які основні зміни замовники мають врахувати?
За рахунок яких коштів замовника можуть реалізовуватися завдання (проєкти) у сфері інформатизації?
Загальні засади виконання Національної програми інформатизації регулюються Законом України «Про Національну програму інформатизації» від 04.02.1998 № 74/98-ВР (далі – Закон). Порядок формування та виконання Національної програми інформатизації визначається Положенням, затвердженим постановою Кабінету міністрів України від 31.08.1998 № 1352 (далі – Положення № 1352).
Згідно з пунктом 13 Положення № 1352 під час виконання завдань (проєктів) Національної програми інформатизації державні замовники беруть бюджетні зобов’язання та здійснюють платежі за такими завданнями (проєктами) після їх погодження з Генеральним державним замовником Національної програми інформатизації у разі, коли їх вартість дорівнює або перевищує 500 тис. грн.
пов'язані статті
01 груд.
Порядок внесення змін до договору про закупівлю та реєстрації бюджетних зобов’язань при продовженні дії договору на наступний рік на 20%09 листоп.
[7 грудня] Представник Казначейства про завершення поточного року та реєстрації бюджетних зобов’язань на початку наступного26 верес.
Чи повинні органи Казначейства перевіряти обґрунтування замовником застосування пункту 13 Особливостей28 черв.
Реорганізація установи замовника: як перереєструвати бюджетні зобов’язання на правонаступника17 черв.
Особливості співпраці з Казною та проблемні питання