Статті

Особливості формування умов тендерної документації на закупівлю пального. Практика АМКУ

1
435

Тендерна документація, перший документ який вивчає потенційний учасник  процедури закупівлі. Мало того, оскаржує всі вимоги тендерної документації, які змушують його «нервувати». Тому для забезпечення ефективності проведення тендеру замовнику необхідно врахувати ризики та специфіку предмета закупівлі ще на етапі підготовки тендерної документації.

Тендерна документація повинна обов'язково містити інформацію, згідно із статтею 22 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон) та може містити іншу інформацію, вимоги щодо наявності якої передбачені законодавством та яку замовник вважає за необхідне включити до тендерної документації (частина 3 статті 22 Закону). Тобто замовник може зазначати вимоги, що не суперечать Особливостям здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України “Про публічні закупівлі”, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затвердженим постановою Кабміну від 12.10.2022 № 1178 (далі – Особливості), та нормам чинного законодавства.

Разом з тим, законодавець вводить окремі норми щодо закупівлі бензину, дизельного пального та газу скрапленого для автомобільного транспорту, які замовник повинен врахувати під час складання тендерної документації.

Встановлення у тендерній документації на закупівлю пального кваліфікаційних критеріїв

Відповідно пункту 29 Особливостей, у разі проведення відкритих торгів згідно з Особливостями для закупівлі твердого палива, бензину, дизельного пального, природного газу, газу скрапленого для автомобільного транспорту, газу скрапленого для комунально-побутового споживання та промислових цілей, електричної енергії положення пунктів 1 і 2 частини 2 статті 16 Закону замовником не застосовуються.

Далі, скеровуючись  до пунктів 1 і 2 частини 2 статті 16 Закону, робимо висновок, що замовнику заборонено встановлювати кваліфікаційні критерії на підтвердження:

пов'язані статті