Статті

На баланс замовника передано нові будівлі або приміщення: як рахувати потребу та обирати вид закупівлі?

1
253

Закупівля відповідно до Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабміну від 12.10.2022 № 1178 (далі - Особливості) здійснюється замовником на підставі наявної потреби або у разі планової потреби наступного року (планових потреб наступних періодів).

Разом з тим, можливі ситуації, які замовник не міг передбачити, організовуючи закупівельний процес на початку року.

Приклад

Департамент житлово-комунального господарства міської ради у квітні поточного року передає КП «Водоканал» приміщення (рішення від квітня місяця).

КП «Водоканал», як замовник розуміє, що нове приміщення потребує подальшого обслуговування до кінця поточного року (забезпечення електричною енергією, послугами з водопостачання, водовідведення). Разом з тим, замовник планував та вже оголошував закупівлі за вищевказаними предметами закупівлі лише на свою потребу, без врахування потреб нового об'єкта власності. Чи будуть для замовника такі закупівлі, як  додаткова потреба та як  підтвердити даний факт?

Положеннями Особливостей передбачене поняття «додаткова потреба», але не надано визначення такого словосполучення.

Відповідно до пункту 15 Особливостей, якщо у замовника виникла додаткова потреба (яку замовник не міг передбачити на момент здійснення закупівлі за тотожним предметом закупівлі) у здійсненні закупівлі за предметом закупівлі, закупівля за яким ним вже була здійснена у поточному році, очікувана вартість такого предмета закупівлі не додається до очікуваної вартості тотожного предмета закупівлі (тотожних предметів закупівель), закупівля яких була здійснена, а замовник обирає вид закупівлі такого предмета закупівлі з урахуванням вартісних меж, визначених цими особливостями.

Замовнику важливо виокремити основні умови, які мають бути виконані одночасно для застосування пункту 15 Особливостей під  час планування закупівель:

пов'язані статті