Мова тендерної пропозиції: чи повинна це бути виключно українська?
Згідно з частиною 9 статті 12 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон) під час проведення процедур закупівель / спрощених закупівель усі документи, що готуються замовником, викладаються українською мовою, а також за рішенням замовника одночасно всі документи можуть мати автентичний переклад на іншу мову. Визначальним є текст, викладений українською мовою.
В свою чергу, жодних вимог щодо мови тендерних пропозицій Закон та Особливості здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 № 1178 (далі – Особливості) не містять.
Тобто Закон та Особливості не містять вимог, що, наприклад, мовою тендерної пропозиції повинна бути виключно українська мова. В даному випадку можна припустити, що учасники можуть подавати свої тендерні пропозиції й іншими мовами, а не тільки українською. Та чи справді це так, розберемось далі.
пов'язані статті
05 груд.
Алгоритм закупівлі природного газу на 2024 рік01 груд.
На закупівлю природного газу вийшли учасники: що робити?30 листоп.
Що слід врахувати при застосуванні локалізації при закупівлі послуг та робіт?29 листоп.
Чи можна відмінити закупівлю під час оскарження?29 листоп.
Зведений перелік рішень, які приймаються уповноваженою особою за Законом з урахуванням Особливостей