Статті

ФОП з яким укладено договір або договір про закупівлю помер: дії замовника

0
419

Законом України «Про публічні закупівлі» (далі - Закон) визначений один із учасників, які мають право приймати участь у закупівлі є фізична особа – підприємець. Такі учасники наразі досить активні як в участі у відкритих торгах так і при укладанні «прямих» договорів. В свою чергу, за результатами закупівлі незалежно від виду закупівлі між замовником та фізичною особою-підприємцем укладається договір або договір про закупівлю. Так як життя наше непередбачуване і на яке можуть впливати різні фактори, на практиці трапляються такі ситуації, що фізична особа – підприємець помер, і замовники звичайно в роздумах, а як же такий договір розірвати та виконати вимоги чинного законодавства щодо звітування про виконання такого договору про закупівлю? Тому, у даному матеріалі з’ясуємо як проводить свою діяльність фізична особа – підприємець, які дії має вчити замовник для виконання вимог діючого законодавства та які документи потрібно підготувати та отримати замовнику для оприлюднення звіту про виконання договору про закупівлю (у випадках передбачених законодавством) або з метою припинення таких правовідносин.

Як провадить свою діяльність фізична особа – підприємець?

Для чого дана інформація замовнику? Для того, щоб зрозуміти, які документи варто оформлювати замовнику. І так, відповідно до статті 42 Конституції України кожен має право на підприємницьку діяльність, що не заборонена законом. Статтею 128 Господарського кодексу України (надалі – ГКУ) визначено, що громадянин визнається суб'єктом господарювання у разі здійснення ним підприємницької діяльності за умови державної реєстрації його як підприємця без статусу юридичної особи відповідно до статті 58 цього Кодексу. Громадянин-підприємець відповідає за своїми зобов'язаннями усім своїм майном, на яке відповідно до закону може бути звернено стягнення. Статтею 58 ГКУ, передбачено, що суб'єкт господарювання підлягає державній реєстрації як юридична особа чи фізична особа-підприємець у порядку, визначеному законом.

Поряд із зазначеними нормами, статтею 50 Цивільного кодексу України (надалі – ЦКУ) визначено, що право на здійснення підприємницької діяльності, яку не заборонено законом, має фізична особа з повною цивільною дієздатністю. Обмеження права фізичної особи на здійснення підприємницької діяльності встановлюються Конституцією України та законом. Фізична особа здійснює своє право на підприємницьку діяльність за умови її державної реєстрації в порядку, встановленому законом. Інформація про державну реєстрацію фізичних осіб - підприємців є відкритою.

пов'язані статті