Статті

Дії замовника, якщо найвідповідніший код товару чи послуги наявний за показником 3-ї замість 4-ї цифри ЄЗС

3
381

Визначаючи предмет закупівлі замовники можуть зіштовхнутися з проблемою невідповідності коду за Єдиним закупівельним словником (далі - ЄСЗ). Показовим прикладом у даній ситуації є закупівля трактора, але це не виключний випадок. Тож у цьому матеріалі розберемо особливості визначення предмета закупівлі товарів чи послуг, якщо найвідповідніший код наявний за показником 3-ї цифри ЄЗС, відповідальність за порушення порядку визначення предмета закупівлі та проаналізуємо як не допустити похибки при визначення коду предмета закупівлі при закупівлі товарів чи послуг.

Чим регулюється порядок визначення коду предмета закупівлі товарів чи послуг?

Безсумнівною запорукою функціонування держави є успішно проведені замовниками публічні закупівлі. При цьому, для того, щоб провести будь-яку публічну закупівлю, спочатку необхідно правильно визначити предмет закупівлі товарів чи послуг. Відповідно один з найважливіших етапів у проведенні публічної закупівлі - визначення предмету закупівлі.

Тому, щоб допомогти замовникам у визначенні предмета закупівлі, вияснимо та розберемось у нюансах, які потрібно взяти до уваги з метою правильного визначення предмета закупівлі товарів чи послуг, якщо найвідповідніший код наявний за показником 3-ї цифри ЄЗС.

Відповідно до пункту 15 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабміну від 12.10.2022 № 1178 (надалі - Особливості), предмет закупівлі визначається замовником згідно з вимогами Закону України «Про публічні закупівлі» (надалі - Закон) та Порядку визначення предмета закупівлі, затвердженого наказом Мінекономіки від 15.04.2020 № 708 (надалі - Порядок № 708).

пов'язані статті