Чи потрібно робити звіти про виконання договору за результатами закупівлі без використання ЕСЗ до 50 тис. грн та 100 тис. грн?
Питання пов’язані із звітуванням про виконання договорів про закупівлю невчухають, тому у цьому матеріалі розглянемо одне з найчастіших: чи потрібно робити звіти про виконання договору за результатами закупівлі без використання ЕСЗ до 50 тис. грн та 100 тис. грн.
У разі закінчення строку дії договору про закупівлю, виконання договору про закупівлю або його розірвання замовник обов’язково оприлюднює звіт про виконання договору про закупівлю (пункт 12 частини 1 статті 10 Закону).
Із аналізу зазначеної норми вбачається, що звітуватися про виконання договору про закупівлю замовник зобов’язаний лише по договору, який у розумінні Закону з урахуванням Особливостей є договором про закупівлю, тобто це ті договори про закупівлю, які укладені згідно закупівель визначених пунктом 10 та 13 Особливостей (пункт 17 Особливостей). Це договори про закупівлю, які укладенні за результатами:
- відкритих торгів у порядку визначеному Особливостями;
- закупівлі через електронний каталог, якщо вартість предмета закупівлі дорівнює або перевищує 100 тис. грн;
- закупівлі без використання електронної системи закупівель, якщо вартість предмета закупівлі дорівнює або перевищує 100 тис. грн для товарів і послуг (крім послуг з поточного ремонту), 200 тис. грн для послуг з поточного ремонту, 1,5 млн грн для робіт.
Але до набрання чинності Особливостей ми керувалися ще Законом, тому враховуємо ще й такі види закупівель як:
- спрощена закупівля;
- відкриті торги;
- відкриті торги з публікацією англійською мовою;
- торги з обмеженою участю;
- конкурентний діалог;
- переговорна процедура закупівлі.
Також у цьому році ми застосовували норми Постанови № 169, відповідно до якої проводили спрощені закупівлі у порядку визначеному Законом, тож і їх маємо врахувати. Чому необхідно звітувати про виконання договору про закупівлю, укладеного за результатами спрощеної закупівлі за Постановою № 169?
Це пояснюється тим, що відповідно до абзацу 3 підпункту 1 пункту 1 Постанови № 169 було визначено, що замовники (крім тих, що визначені в абзацах першому та другому цього підпункту) здійснюють публічні закупівлі, вартість яких становить або перевищує 50 тис. грн, із використанням електронного каталогу та / або порядку проведення спрощених закупівель, встановленого Законом України «Про публічні закупівлі». Тож Постанова № 169 скерувала нас до Закону.
Частиною 15 статті 14 Закону визначено, що договір про закупівлю укладається згідно з вимогами статті 41 цього Закону. Згідно з частиною 9 статті 41 Закону у разі закінчення строку дії договору про закупівлю, виконання договору про закупівлю або його розірвання замовник обов’язково оприлюднює звіт про виконання договору про закупівлю. Відповідно до пункту 12 частини 1 статті 10 Закону замовник самостійно та безоплатно через авторизовані електронні майданчики оприлюднює в електронній системі закупівель протягом 20 робочих днів з дня виконання сторонами договору про закупівлю або закінчення строку дії договору про закупівлю, за умови його виконання сторонами, або його розірвання звіт про виконання договору про закупівлю.
Підсумовуючи маємо з вами такий перелік закупівель за результатами яких необхідно звітувати про виконання договору про закупівлю:
- відкриті торги у порядку визначеному Особливостями;
- закупівлі через електронний каталог, якщо вартість предмета закупівлі дорівнює або перевищує 100 тис. грн за Особливостями;
- закупівлі без використання електронної системи закупівель, якщо вартість предмета закупівлі дорівнює або перевищує 100 тис. грн для товарів і послуг (крім послуг з поточного ремонту), 200 тис. грн для послуг з поточного ремонту, 1,5 млн грн для робіт за Особливостями;
- спрощена закупівля за Законом;
- відкриті торги за Законом;
- відкриті торги з публікацією англійською мовою за Законом;
- торги з обмеженою участю за Законом;
- конкурентний діалог за Законом;
- переговорна процедура закупівлі за Законом;
- спрощена закупівля за Постановою № 169.
Тож договори укладені за результатами «допорогових» закупівель не є договорами про закупівлю в розумінні Закону та Особливостей. Відповідно звітувати про виконання таких договорів законодавчого обов’язку немає
пов'язані статті
12 листоп.
Чи можливе покращення якості робіт в договорі про закупівлю22 верес.
Що варто зробити уповноваженій особі по роботі в осінній період18 верес.
Товар виключено з переліку товарів з підтвердженим ступенем локалізації на етапі виконання договору: порушення чи ні?09 верес.
Який вид закупівлі обрати після розірвання договору про закупівлю22 серп.
Чи можна під час проведення моніторингу закупівлі органами ДАСУ звітувати про виконання договору про закупівлю?