Статті

Чи потрібно робити протокол при внесенні змін до істотних умов договору про закупівлю?

5
335

Як і в кожній діяльності або галузі так і в закупівельній є частина учасників, які не вбачають необхідності робити зайву роботу, окрім тієї яка прямо визначена нормативно – правовими актами, а є інша частина, які вважають зовсім навпаки і керуються принципом та звичкою «краще зробити на всякий випадок» або «а ми робили так завжди». І це таку відповідь озвучують уповноважені особи на питання чи потрібно у разі внесення змін до істотних умов договору про закупівлю готувати протокол уповноваженої особи? Відразу, згадуються загальні норми цивільного законодавства, якими встановлюються норми, що зобов’язання виникають із застосування актів законодавства, договорів так і з інших правил поведінки, які не встановлені актами цивільного законодавства, але є усталеним у певній сфері цивільних відносин і такі правила поведінки називають звичаї. Але, сам же законодавець унормував, що звичай, що суперечить договору або актам цивільного законодавства, у цивільних відносинах не застосовується. Тому, у даному матеріалі з’ясуємо, яка частина закупівельників все ж таки має рацію, потрібно чи не потрібно робити протокол при внесенні змін до істотних умов договору про закупівлю?

Для того, що дати відповідь на головне питання, яке піднімається у даному матеріалі, насамперед потрібно розібрати з іншими також важливими питаннями, а це: що таке протокол уповноважено особи та коли його потрібно оформляти, а що таке зміна істотних умов договору про закупівлю?

Що ж таке протокол уповноваженої особи та коли його потрібно складати?

Тлумачення слова «протокол» наведено у Академічному тлумачному Словнику української мови та протокол це документ, який містить запис усього, про що йшла мова на зборах, засіданні, допиті і т. ін. / документ, який засвідчує певний факт, подію і т. ін. і має юридичне значення.

пов'язані статті