Статті

Чи потрібно після внесення змін до тендерної документації оприлюднювати її в повному обсязі?

2
669

Часто, після оприлюднення відкритих торгів у замовників виникає необхідність внести зміни до тендерної документації. Це відбувається, наприклад, коли потрібно усунути виявлену помилку в тендерній документації або змінилися вимоги до предмета закупівлі, або така потреба постає на виконання рішення Органу оскарження. Також виникають випадки, коли потрібно внести зміни саме до додатків тендерної документації, які можуть бути завантажені в електронну систему окремими файлами (наприклад до проєкту договору про закупівлю чи до технічної специфікації).

Отож, як правильно внести зміни до тендерної документації  згідно чинного законодавства? Що потрібно врахувати при оприлюдненні змін? Чи потрібно оприлюднювати нову тендерну документацію в повному обсязі чи можливо відобразити додаток із змінами в новій редакції? Чи потрібно перезатверджувати тендерну документацію? Розберемо усі ці запитання у даному матеріалі.

Підстави для внесення змін до тендерної документації

Чинне законодавство передбачає можливість внесення змін до тендерної документації на етапі подання тендерних пропозицій.

На період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, публічні закупівлі регулюються Законом України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон) з урахуванням Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабміну від 12.10.2022 № 1178 (зі змінами) (далі – Особливості).

Порядок внесення змін до тендерної документації замовники проводять керуючись пунктом 54 Особливостей. Так, абзацом 3 пункту 54 Особливостей визначено, що замовник має право з власної ініціативи або у разі усунення порушень вимог законодавства у сфері публічних закупівель, викладених у висновку органу державного фінансового контролю відповідно до статті 8 Закону, або за результатами звернень, або на підставі рішення органу оскарження внести зміни до тендерної документації.

Відповідно замовник має право внести зміни до тендерної документації у разі настання однієї з таких подій:

пов'язані статті