Чи потрібно оприлюднювати документи за результатами закупівлі згідно пункту 13 Особливостей після внесених змін?
Одним із найбільш частих питань при укладенні договору про закупівлю згідно пункту 13 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 № 1178 (далі – Особливості) є (не)обов’язковість завантаження в електронну систему закупівель документів (договору про закупівлю, додатків до договору, обґрунтування) при оприлюдненні звіту про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель.
Так, в пункті 13 Особливостей зазначено, що за результатами закупівлі, здійсненої відповідно до цього пункту, замовники оприлюднюють в електронній системі закупівель звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель, відповідно до пункту 3-8 розділу X «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон).
З огляду на дану норму, замовники повинні оприлюднювати звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель, відповідно до пункту 3-8 розділу X «Прикінцеві та перехідні положення» Закону.
Як уже відомо, Постановою Кабміну від 17.02.2023 № 157 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2022 р. № 1178» внесено чергові зміни до Особливостей, які набрали чинності 25.02.2023. Зазначені зміни торкнулись і пункту 13 Особливостей.
Змінами пункт 13 Особливостей доповнено наступною нормою: «у разі укладення договору про закупівлю відповідно до підпунктів 5—11, 14 цього пункту замовник разом із звітом про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель, оприлюднює в електронній системі закупівель договір про закупівлю та всі додатки до нього, а також обґрунтування застосування замовником підстави для здійснення закупівлі відповідно до цього пункту».
Тому замовникам з 25.02.2023 потрібно у разі укладення договору про закупівлю відповідно до підпунктів 5-11, 14 пункту 13 Особливостей разом зі звітом про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель обов’язково оприлюднювати договір про закупівлю та всі додатки до нього, а також обґрунтування для укладення договору згідно зазначених підпунктів.
Натомість при оприлюдненні звіту про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель в інших випадках, зокрема на підставі підпунктів 1-4, 12, 13, 15 пункту 13 Особливостей замовники не зобов’язані оприлюднювати договір про закупівлю та всі додатки до нього, а також обґрунтування. Хоча норми Особливостей не забороняють їм це робити, тому зазначені документи вони можуть завантажувати при оприлюдненні звіту про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель. Чому так, адже пунктом 10 частини 1 статті 10 Закону передбачено, що договір про закупівлю та всі додатки до нього оприлюднюється замовником в електронній системі закупівель протягом трьох робочих днів з дня його укладення запитаєте ви.
Насправді ми дійсно маємо колізію у законодавстві, але розібратися із нею нам допоможе лист Міністерства Юстиції України від 26.12.2008 № 758-0-2-08-19:
«Неузгодженість між чинними нормативно-правовими актами, їхнє протиріччя з одного й того самого предмета регулювання, а також суперечність між двома або більше формально чинними нормами права, прийнятими з одного і того ж питання, в теорії права відомі як колізія норм права…
У разі існування неузгодженості між нормами, виданими одним і тим самим нормотворчим органом, застосовується акт, виданий пізніше, навіть якщо прийнятий раніше акт не втратив своєї чинності. Така неузгодженість може виникнути внаслідок того, що прийняття нової норми не завжди супроводжується скасуванням «застарілих» норм з одного й того ж питання».
Так як пункт 3-8 розділу X «Прикінцеві та перехідні положення» Закону є таким, що виданий пізніше (набрав чинності) ніж пункт 10 частини 1 статті 10 Закону, замовник має застосовувати його норми.
Замість підсумків
пов'язані статті
19 верес.
Як підвищення акцизів на пальне впливає на діючі договори про закупівлю18 верес.
Приклад документів для закупівлі електричної енергії на 2024 рік18 верес.
Чи впливають зміни, внесені до п.10 та п.19 Особливостей на порядок оприлюднення додаткової угоди до договору про закупівлю?09 верес.
Алгоритм проведення закупівель за виключеннями, визначеними пунктом 13 Особливостей30 серп.
Чи вважається накладання КЕП на ТП учасника накладанням КЕП на окремий документ ТП