Статті

Чи потрібно формувати протокол щодо оприлюднення звіту про виконання договору про закупівлю

4
196

Наприкінці року кожен замовник намагається безпечно завершити поточний період аби спокійно та успішно розпочати етап здійснення закупівель для задоволення потреб наступного року. Частково такий процес супроводжується необхідністю прийняття уповноваженою особою рішень та затвердження їх у вигляді протоколів. Тож в даному матеріалі розберемо законодавчі вимоги щодо необхідності (чи відсутності такої необхідності) у формуванні протоколу уповноваженої особи, коли мова йде про оприлюднення звіту про виконання договору про закупівлю. Та для початку розберемо які конкретно вимоги сформовані для замовника щодо оприлюднення такого звіту. 

На що варто звернути увагу замовнику під час оприлюднення звіту про виконання договору про закупівлю? 

У пункті 4 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України від 25.12.2015 № 922-VIII «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 № 1178 (далі – Особливості) вказано, що замовник обов'язково оприлюднює звіт про виконання договору про закупівлю у строки, визначені пунктом 12 частини першої статті 10 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон), у разі: 

  • або виконання сторонами договору про закупівлю, укладеного відповідно до пункту 10 цих особливостей; 
  • або закінчення строку дії такого договору про закупівлю за умови його виконання сторонами; 
  • або його розірвання. 

Перелік інформації, яку повинен містити звіт про виконання договору про закупівлю відображений у частині першій статті 42 Закону. В той же час пунктом 4 Особливостей передбачено, що у звіті про виконання договору про закупівлю, укладеного з використанням електронного каталогу, замість інформації, визначеної пунктом 1 частини першої статті 42 Закону, зазначається унікальний номер закупівлі, здійсненої з використанням електронного каталогу, присвоєний електронною системою закупівель. 

Під час оприлюднення в електронній системі закупівель звіту про виконання договору про закупівлю відповідно до Закону інформація, передбачена пунктом 13 частини першої статті 42 Закону, замовником не зазначається. 

Коли мова йде про товар, визначений в підпункту 2 пункту 6-1 розділу X «Прикінцевих та перехідні положень» Закону, то окрім вимог Закону із врахуванням Особливостей, під час оприлюднення звіту про виконання договору про закупівлю замовнику доцільно виконати ще й вимоги постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження порядків підтвердження ступеня локалізації виробництва товарів та проведення моніторингу дотримання вимог щодо ступеня локалізації виробництва предметів закупівлі, внесених до переліку товарів, що є предметом закупівлі, з підтвердженим ступенем локалізації виробництва» від 02.08.2022 № 861. Згідно умов пункту 13 даного порядку учасник, з яким укладено договір про закупівлю предмета закупівлі, внесеного до переліку, одночасно з передачею товару надає замовнику підготовлену виробником товару фактичну калькуляцію собівартості такого товару, що оприлюднюється замовником в електронній системі закупівель разом із звітом про виконання договору про закупівлю. 

Більш детально тематика звітування про виконання договорів про закупівлю описана у матеріалі «Звітування про виконання договору про закупівлю: визначаємо головне»

(Не)доцільність формування протоколу при оприлюдненні звіту про виконання договору про закупівлю 

У відповідності до частини 10 статті 11 Закону, рішення уповноваженої особи оформлюються протоколом із зазначенням дати прийняття рішення, який підписується уповноваженою особою. 

Відповідно протокольне рішення уповноважена особа оформляє у тих випадках, коли необхідно прийняти та затвердити певне рішення. 

Проте керуючись нормами пункту 4 Особливостей, вимога щодо оприлюднення звіту про виконання договору про закупівлю є прямим обов’язком для замовника і не тягне за собою необхідності у прийнятті рішення. Жодних додаткових вимог щодо обов’язкового оформлення протоколу для затвердження звіту про виконання договору про закупівлю законодавство також не містить. 

Після оприлюднення звіту про виконання договору про закупівлю, електронна система автоматично сформує такий звіт у форматі .pdf. 

Відповідно коли мова йде про звіт про виконання договору про закупівлю, то в замовника немає потреби формувати та оприлюднювати протокольне рішення уповноваженої особи. Що ж до необхідності оприлюднення чи неоприлюднення інших рішень замовника, пропонуємо звернути увагу на матеріал «Які рішення уповноваженої особи публікуємо, а які ні»

#виконання договору#звітування у закупівлях

пов'язані статті

Публічна офертаПолітика конфіденційностіДля авторівКонтакти

© 2024 TNDR. Освітня платформа у сфері публічних (державних) закупівель. ТНДР.

Visa & Mastercard