Статті

Чи можна здійснювати закупівлі на декілька років

1
416

Більшість замовників асоціює проведення закупівлі із календарних роком. І це цілком логічно. Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон) з урахуванням Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Каміну від 12.10.2022 № 1178 (далі – Особливості) вказують на необхідність включення запланованої закупівлі, незалежно від її вартості, саме до річного плану. Та й замовникам добре відомо, що технічна реалізація майданчика дозволяє створити план на конкретний рік, а не на період.

Тому, коли в замовника виникають обставини, за яких об'єктивно не можна провести закупівлю в межах одного року, постає питання чи можна здійснити таку закупівлю на декілька років?

Ми розуміємо, що мінімальні строки встановленні Особливостями для проведення відкритих торгів (без оскарження процедури) – 14 календарних днів (строк оприлюднення оголошення + аукціон + строк розгляду тендерних пропозицій + мінімальний строк укладання договору про закупівлі).  А от зобов'язання замовника за договором про закупівлю можуть виконуватися протягом певного періоду.

Нагадаємо, що замовники - суб’єкти, визначені згідно із статтею 2 Закону, які здійснюють закупівлі товарів, робіт і послуг відповідно до цього Закону.

пов'язані статті