Статті

Чи можливо в одній додатковій угоді одночасно застосувати кілька підстав для зміни істотних умов договору про закупівлю

3
579

Досить часто під час виконання договору про закупівлю виникають різні підстави і обставини, що змушують сторони вносити зміни до умов договору про закупівлю. Такими підставами може бути  зростання ціни за одиницю товару, зменшення фінансування на предмет закупівлі, необхідність продовжити строк дії укладеного договору про закупівлю тощо. При цьому сторони мають досягти згоди щодо зміни умов договору про закупівлю. А буває що ці  випадки виникають одночасно.

Одним із таких прикладів є обставина, коли на ринку відбулось коливання ціни за одиницю товару. Ключовою ознакою даної підстави являється те, що сума договору про закупівлю не може збільшуватися. Тому із збільшенням ціни, обсяг потрібно скоригувати (зменшити) відповідно до вартості договору про закупівлю. А це в свою чергу означає зміну двох істотних умов договору про закупівлю: зміна ціни за одиницю товару та зменшення обсягу (кількості товару). І тоді постає питання, так як підстав є декілька, чи можна відобразити в додатковій угоді одразу всі наявні підстави. Чи не буде це порушенням чинного законодавства про закупівлю?

Отож, з’ясуємо це аналізуючи законодавство та роз’яснення Уповноваженого органу. І до прикладу розглянемо вищезгадані підстави для внесення змін до договору рол закупівлю.

Що є істотними умовами договору про закупівлю?

Під час дії правового режиму воєнного стану публічні закупівлі товарів, робіт і послуг здійснюються відповідно до Закону України про публічні закупівлі (далі - Закон) з урахуванням Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників ,передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів від 12.10.2022 № 1178 (далі - Особливості).

пов'язані статті