Відео

Як визначити та оформити замовнику закупівлю, як додаткову потребу

0
907

У нормах Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабміну від 12.10.2022 № 1178 (далі – Особливості) з’явилося нове поняття - «додаткова потреба». Звичайно, коли з’являється щось нове, кожний із фахівців, які працюють у сфері публічних закупівель починають застосовувати нововведення із своїм розумінням такої норми. На сьогоднішній день майже рік як закупівельники працюють по Особливостях, але і на досі останні задаються безліччю питань, які стосуються «додаткової потреби». Такі питання зводяться до того, як правильно визначити що таке додаткова потреба, які умови має дотриматися замовник для того щоб вважати, що така потреба може кваліфікуватися як «додаткова потреба», які документи слід оформити замовнику при здійсненні закупівлі як «додаткова потреба» тощо.

Як показує практика, замовники потребують допомоги у відповіді на зазначенні питання, тому у цьому відеоуроці проаналізували законодавчу норму, із застосуванням практичних завдань, розібрали які умови має дотриматися замовник при визначенні що таке «додаткова потреба», як провести таку закупівлю та які документи можуть підтверджувати правомірність проведення закупівель як «додаткова потреба».

Відеоурок по запису навчання, що проводилось: 1 листопада 2023

Про що ви дізнаєтесь:

  • Як правильно читати та обґрунтовувати кожну із законодавчо визначених умов для кваліфікації закупівлі як «додаткова потреба»
  • Законодавчі умови визначення «додаткова потреба» та чи можна керуватися рекомендаціями Мінекономіки під час її визначення
  • Яких помилок припускаються замовники під час проведення закупівлі як «додаткової потреби»
  • Та багато іншого, детальніше в плані відеокурсу нижче

Спікери навчання: Марія Бречко, адвокат, практик закупівель. З 2002 року працювала в Рівнеоблененрго, досвід у галузі електроенергетиці більше 20 років. Здійснювала правовий супровід закупівель згідно з вимогами національного законодавства. Незалежний експерт з публічних закупівель, з командою TNDR.

Питання, які розглядали на навчанні:

В рамках цього уроку передбачена практична самостійна робота. Рекомендуємо виконати домашнє завдання до перегляду відео, знайти його можна за цим посиланням. Але якщо не зробили - не хвилюйтесь, на уроці ми будемо робити розбір.

  • Нормативне визначення «додаткова потреба»
  • Яких умов має дотриматися замовник для застосування норми та здійснення закупівлі як «додаткова потреба»
  • Визначаємо на практиці кожну із умов застосування норми щодо закупівлі «додаткової потреби» та документи, які можуть це підтвердити
  • Як правильно визначити додаткову потребу: наводимо приклади
  • Розгляд помилок замовників під час визначення «додаткової потреби»
  • Рекомендації Мінекономіки щодо визначення додаткової потреби: використовуємо чи ні
  • Наслідки здійснення закупівлі як «додаткова потреба» із недотриманням всіх умов
  • Як здійснити закупівлю «додаткової потреби»: вид закупівлі та документи, які оформляємо
  • Відповіді на запитання

Тривалість відеоуроку: 2 години 20 хвилин

Домашнє завдання: визначити, що є «додаткова потреба», що є «тотожний предмет закупівлі» тощо, знайти завдання можна за цим посиланням.

Корисні посилання та презентація за цим посиланням.

#додаткова потреба

пов'язані статті

Публічна офертаПолітика конфіденційностіДля авторівКонтакти

© 2024 TNDR. Освітня платформа у сфері публічних (державних) закупівель. ТНДР.

Visa & Mastercard