Розбираємо що є додатковою потребою у публічних закупівлях
З набранням чинності Особливостей узаконено можливість вважати новим предметом закупівлі додаткову потребу, яку замовник не міг передбачити. Проте дана норма викликає багато запитань у закупівельної спільноти, наприклад: законодавчі умови застосування додаткової потреби, які випадки можна вважати додатковою потребою, чи вважається додаткове виділення коштів додатковою потребою, чи можна застосовувати рекомендаційний лист Мінекономіки щодо планування при визначенні додаткової потреби тощо. Тож в цьому відеоуроці разом дослідили усі нюанси та тонкощі додаткової потреби у публічних закупівлях.
Відеоурок по запису навчання, що проводилось: 10 січня 2022
Спікери навчання: Марія Бречко, адвокат, практик закупівель. З 2002 року працювала в Рівнеоблененрго, досвід у галузі електроенергетиці більше 20 років. Здійснювала правовий супровід закупівель згідно з вимогами національного законодавства. Незалежний експерт з публічних закупівель, працює з командою TNDR.
Питання, які розглядали на навчанні:
- Додаткова потреба: розберемо законодавчі норми
- Що таке додаткова потреба
- Розбір умов застосування додаткової потреби
- Приклади додаткової потреби: для розуміння випадків «нового предмету закупівель»
- (Не)можливість застосування листа Мінекономіки
- Порівняльний аналіз рекомендацій Мінекономіки та можливість застосування їх на практиці
- Відповіді на запитання
Тривалість відеоуроку: 1 години 50 хвилин
пов'язані статті
22 листоп.
Не вистачає обсягу закупівлі: дії замовника21 листоп.
Додатково виділенні кошти: чи може замовник вважати таку закупівлю як «новий предмет» та підставою для укладання «прямого» договору02 листоп.
Як визначити та оформити замовнику закупівлю, як додаткову потребу09 жовт.
Чи можна укласти договір про закупівлю на додаткові товари, роботи чи послуги якщо основний договір ще не виконаний04 серп.
Алгоритми дій закупівельників