Відео

«Допорогові» закупівлі: практичні рішення для типових і нетипових ситуацій

1
95

«Допорогові» закупівлі – найпоширеніший вид закупівель, який замовники використовують для задоволення власних потреб. На перший погляд, проведення таких закупівель здається швидким, простим і не вимагає значних зусиль, адже цей вид закупівель вважається найменш складним. Проте на практиці навіть під час «допорогових» закупівель виникає чимало ситуацій, у яких замовник не може самостійно знайти рішення. Ці ситуації можуть бути спричинені різними факторами: внесення інформації до електронної системи закупівель (ЕСЗ), неоднозначним тлумаченням нормативних актів, неналежною організацією закупівельного процесу тощо.

Наприклад, нерідко трапляється, що уповноважена чи відповідальна особа отримує договір, за яким товар уже отримано, але цю закупівлю не включено до річного плану. У таких випадках закономірно виникає питання: «Що робити?». Варто зазначити, що вихід із подібних ситуацій завжди існує, хоча він не завжди є очевидним чи відповідає очікуванням замовника.

В цьому відеоуроці проаналізували поняття «допорогова закупівля», алгоритму її проведення та розглянули рішення для типових і нетипових ситуацій, що можуть виникати на практиці.

Відеоурок по запису зустрічі, що проводилась: 30 червня 2025

Про що ви дізнаєтесь

Алгоритм проведення «допорогової» закупівлі та документ, на підставі якого вона може здійснюватися

Особливості внесення інформації до ЕСЗ по «допорогових» закупівлях, та яка це інформація

Відповіді та рекомендації по ситуаціях, які можуть виникати під час проведення «допорогової» закупівлі

Відеоурок читає

Марія Бречко, адвокат, практик закупівель. З 2002 року працювала в Рівнеоблененрго, досвід у галузі електроенергетиці більше 20 років. Здійснювала правовий супровід закупівель згідно з вимогами національного законодавства. Незалежний експерт з публічних закупівель, з командою TNDR.

Питання, розглянуті в уроці

  • Що таке «допорогова» закупівля.
  • Алгоритм проведення «допорогової» закупівлі.
  • Чи потрібно вказувати інформацію про номенклатурні позиції під час здійснення «допорогової» закупівлі.
  • Помилки замовника або невнесення інформації до річного плану закупівель: аналіз найпоширеніших ситуацій та способи їх вирішення.
  • Нововведення в електронній системі закупівель (ЕСЗ), з якими стикається замовник під час проведення «допорогової» закупівлі.
  • Документ, на підставі якого здійснюється «допорогова» закупівля: його форма, вид і вимоги, яких необхідно дотримуватися.
  • Укладення одного «прямого» договору за різними кодами ДК: чи можливо це, які правила слід враховувати та рекомендації щодо його оформлення.
  • Збільшення вартості (ціни) та/або обсягу, визначеного «прямим» договором: алгоритм дій і відображення в ЕСЗ.
  • Чи можливо здійснити «допорогову» закупівлю, якщо замовник уже провів закупівлю за цим предметом на суму 99 тис. грн, але договір виконано не в повному обсязі.
  • Зміна предмета закупівлі або окремих позицій товарів/робіт/послуг, передбачених у «прямому» договорі: випадки, коли це можливо, та практичні кроки для реалізації.
  • Дії замовника, якщо «прямий» договір укладено, але закупівлю не включено до річного плану закупівель.
  • Звіт про договір про закупівлю, укладений без використання ЕСЗ: коли оприлюднювати, у які строки та особливості, які варто врахувати замовнику.
  • Звіт про виконання «прямого» договору: чи потрібно оприлюднювати в ЕСЗ і що робити замовнику, якщо звіт уже оприлюднено, але необхідно внести зміни.

В кінці розбирали питання закупівельників по темі

Тривалість відеоуроку: 2 години 15 хвилин

Відеоукрок та матеріали до нього

Корисні матеріали та презентація по відеоуроку за посиланням.

#допорогові закупівлі#закупівлі через електронний каталог#прямий договір

пов'язані статті

Публічна офертаПолітика конфіденційностіДля авторівКонтакти

© 2025 TNDR. Освітня платформа у сфері публічних (державних) закупівель. ТНДР.

Visa & Mastercard