Врегульовано процедуру розширення Нацпереліку основних лікарських засобів

0
58

Міністерство охорони здоров'я на офіційному сайті повідомило, що КМУ затвердив зміни до механізму доповнення Національного переліку лікарськими засобами, які наявні в останній редакції Базового переліку основних лікарських засобів, рекомендованого ВООЗ без проведення оцінки медичних технологій.

Зміни дають можливість розширити Національний перелік лікарських засобів новими, ефективними, безпечними та якісними препаратами, які наявні в останній редакції документа. Для забезпечення населення такими ліками за рахунок бюджетних коштів програму реімбурсації «Доступні ліки» буде розширено новими сучасними препаратами, які наявні сьогодні в переліку ВООЗ. Це дозволить пацієнтам отримати такі препарати безоплатно або з частковою доплатою.

Ліки, які будуть додаватися до списку, мають бути представлені на фармринку України не менш як чотирма різними виробниками. Врахування кількості виробників забезпечуватиме дотримання принципу збалансованості, що сприятиме:

  • збільшенню доступності медичних препаратів шляхом нарощування кількості фармацевтичних виробників, що, відповідно, стимулюватиме конкуренцію на фармринку України;
  • зниженню цін на лікарські засоби;
  • збільшенню показників затребуваності та актуальності медпрепаратів;
  • зниженню ризиків дефіциту відповідних ліків на фармацевтичному ринку, зокрема, в період дії воєнного чи надзвичайного стану;
  • розвитку фармацевтичних інновацій.

Джерело: moz.gov.ua

Останні новини