Про централізовані оборонні закупівлі на Prozorro
Уряд удосконалив процедуру здійснення оборонних закупівель для потреб оборони, прийнявши зміни до постанови №1275. Ключове – впровадження уже розробленої ДП “Прозорро” процедури рамкової угоди в Prozorro.
Закупівлі за рамковою угодою здійснюватимуть Державний оператор тилу (ДП “Агенція у сфері оборони”) та Держслужба спецзв'язку та захисту інформації України. Ці організації централізовано закуповують пальне, продукти харчування, форму та дрони для потреб Сил оборони України.
Ключові особливості нової процедури:
- За рамковими угодами можна проводити закупівлі товарів та послуг від 200 тис. грн, а робіт – від 1,5 млн грн.
- Закупівля передбачає кілька етапів:
- Перший етап закупівлі за рамковою угодою передбачає кваліфікацію кандидатів, за підсумками якої визначають учасників. Пройти кваліфікацію та долучитися до участі можна в будь-який момент протягом дії рамкової угоди.
- На другому етапі буде проходити відбір переможця шляхом відкритих торгів або оголошення пропозицій серед учасників рамкової угоди. Це спростить процедуру та прискорить укладання договорів.
- На першому етапі не публікуватимуться документи учасників, інформація про виробничі потужності, склади тощо. Доступ до цього матиме лише замовник, АМКУ та ДАСУ. А на другому етапі не буде оприлюднюватися інформація про переможця, проте буде доступна ціна та предмет закупівлі.
- Закупівлі здійснюватимуться за участі мінімум 3-х учасників задля збереження конкуренції.
- Замовник не буде оприлюднювати окрему інформацію (як от місце постачання товару чи надання послуги), проте вона буде доступною для учасників рамкової угоди. Це стосується і звітів про результати проведення закупівель.
Водночас уряд затвердив й інші зміни в оборонних закупівлях. Зокрема, учасники спрощених закупівель зможуть виправляти невідповідності в поданих документах чи інформації протягом 24-х годин. Також чітко виписані випадки, коли можливе укладання контракту без конкурентних процедур.
Джерело: prozorro.gov.ua
Останні новини
05 груд.
Чому не можна вимагати від учасника відвідати будівельний майданчик і скласти акт обстеження об’єкта замовника?04 груд.
Деякі питання проведення аукціонів з розподілу квот підтримки відновлюваної енергетики на 2025 рік та встановлення індикативних прогнозних показників річних квот підтримки на 2026—2029 роки04 груд.
ДКСУ повідомило про особливості роботи в період завершення бюджетного 2024 року та початку 2025 року04 груд.
⏰ О 12:30 почнеться зустріч щодо використання коштів, що залишились в кінці року04 груд.
Відсутність інформації про субпідрядника у звіті про результати проведеної процедури закупівлі