Чи сумується вартість предмету закупівлі, якщо треба зробити закупівлю одного і того товару але з різних КЕКВ
Для визначення виду закупівлі замовник має враховувати не КЕКВ, а річну потребу у закупівлі товару, роботи чи послуги. У даному випадку замовник має врахувати правила визначення предмету закупівлі. У вашому випадку це товар.
Відповідно до пункту 22 частини 1 статті 1 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі - Закон) предмет закупівлі - товари, роботи чи послуги, що закуповуються замовником у межах єдиної процедури закупівлі або в межах проведення спрощеної закупівлі, щодо яких учасникам дозволяється подавати тендерні пропозиції / пропозиції або пропозиції на переговорах (у разі застосування переговорної процедури закупівлі). Предмет закупівлі визначається замовником у порядку, встановленому Уповноваженим органом, із застосуванням Єдиного закупівельного словника, затвердженого у встановленому законодавством порядку.
Предмет закупівлі визначається замовником відповідно до вимог Закону та Порядку визначення предмета закупівлі, затвердженого наказом Мінекономіки від 15 квітня 2020 р. № 708 (надалі – Порядок) (пункт 15 Особливостей).
Порядок встановлює правила визначення замовником предмета закупівлі відповідно до Закону із застосуванням показників цифр основного словника національного класифікатора України ДК 021:2015 «Єдиний закупівельний словник», затвердженого наказом Мінекономіки від 23.12.2015 № 1749 (далі - ЄЗС), а також особливості визначення предмета закупівлі для окремих товарів, робіт і послуг. Предмет закупівлі товарів і послуг визначається замовником згідно з пунктами 21 і 34 частини 1 статті 1 Закону та за показником 4 цифри Єдиного закупівельного словника.
Товари — продукція, об’єкти будь-якого виду та призначення, у тому числі сировина, вироби, устаткування, технології, предмети у твердому, рідкому і газоподібному стані, а також послуги, пов’язані з постачанням таких товарів, якщо вартість таких послуг не перевищує вартості самих товарів (пункт 34 статті 1 Закону).
Тобто, якщо замовнику потрібно здійснити закупівлю того самого товару за одним і тим же кодом ЄЗС, хоч і з різними КЕКВами, в такому випадку для визначення виду закупівлі замовник має враховувати всю свою річну потребу та:
- у разі якщо річна потреба в товарі не перевищує 99 999 грн, то замовник здійснює закупівлю, у відповідності до п.11 Особливостей ( шляхом укладання "прямого" договору з дотриманням принципів здійснення публічних закупівель, згідно ст.5 Закону, або шляхом застосування електронного каталогу, або застосувавши закупівлю аналогічно спрощеної закупівлі);
- у разі якщо річна потреба в товарі дорівнює та перевищує 100 000 грн, то замовник здійснює закупівлю, у відповідності до п.10 Особливостей (шляхом проведення відкритих торгів, або шляхом застосування електронного каталогу).
Користний буде матеріал, де описаний алгоритм дій замовника у разі якщо останньому потрібно оголосити закупівлю за різними КЕКВами
Останні новини
13 верес.
Проект Постанови про прийняття за основу проекту Закону України про публічні закупівлі13 верес.
Сервіс факторингу від Прозорро.Продажі13 верес.
В складі ТП відсутня декларація відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці: підстава для відхилення? Позиція ДАСУ12 верес.
⏰ О 13:30 почнеться зустріч щодо проведення відкритих торгів для закупівлі електричної енергії та особливостей співпраці з ПОНом12 верес.
Чи може ДАСУ визначати код ДК 021:2015 для предмета закупівлі чи це право покладається саме на замовника з огляду на зміст та суть предмета закупівлі?