Договір у публічних закупівлях та порядок змін його умов

0
81

Договір у публічних закупівлях відіграє важливу роль, так як в окремих видах закупівлі це є тим документом, що є частино тендерної документації або запиту пропозицій постачальників, а тому без нього ніяк, а в іншому випадку пряма вказівка спеціального нормативного акту. Навіть, якщо замовник здійснює закупівлю товарів, робіт чи послуг без використання електронної системи і тут не все так просто, оскільки за результатами такої закупівлі все ж таки укладається договір про закупівлю, а в іншому випадку законодавець надав право замовнику обирати чи укладати договір чи провести закупівлю на підставі іншого документу. Тому, знайомство із тематикою, яка стосується договорів у публічних закупівлях варто розпочати із того щоб знайти відповідь на питання: що таке договір про закупівлю та які види договорів можуть укладатися у публічних закупівлях: 

Варто також не забувати, що договір це той документ по якому сторони будуть виконувати свої зобов’язання, а тому невдало розроблений проект (або не врахування всіх умов) може мати свої правові наслідки від недотримання вимог закупівельного законодавства до розірвання договору. І, навпаки при врахуванні всіх умов у договорі, які визначенні у чинному законодавстві та умов, які важливі для замовника у такому разі, як то кажуть «замовник може спати спокійно, він захищений». Тому, замовнику слід приділити час для підготовки проекту договору, і такий підхід варто застосовувати не лише до договорів, які укладають за результатами відкритих торгів, а й до всіх договорів, які укладаються замовником, а як це можна зробити замовник має змогу дізнатися із книги: 

Кожний закупівельник чув про таке поняття «істотні умови договору», а отже є і «неістотні умови договору». Перш за все, істотні умови визначені загальними нормами законодавства такими як цивільним та господарським кодексами, при цьому істотні умови договору можуть бути визначені іншими спеціальними нормативно – правовими актами, до прикладу договір підряду істотні умови визначені у Цивільному кодексі та у постанові Кабміну № 668. Чому важливо замовнику знати які умови є істотними, а які ні? Тому що, замовник зобов’язаний дотриматися законодавчої вимоги, яка зводиться до того, що «договір є укладеним якщо сторони досягли згоди щодо всіх його істотних умов», а в подальшому за необхідності внесення змін до умов такого договору, замовник має розуміти які зміни потребують оприлюднення в електронній системі закупівель, а які ні, чи до всіх видів договорів (не) можна вносити зміни та як це зробити.  Отже, отримати відповіді на вище наведенні питання замовнику допоможуть наступні матеріали та книга: 

Нормами цивільного кодексу визначено, що недійсним є правочин, якщо його недійсність встановлена законом (нікчемний правочин), відповідно договір вважається недійсним з моменту його укладання. Положеннями Особливостей передбачені випадки коли договір про закупівлю є нікчемним, тобто випадки у яких договір за умовчанням укладений з порушенням законодавчих вимог. Детальніше про випадки нікчемності договору у  матеріалі: 

#договір про закупівлю#зміни до договору#основи закупівель#проєкт договору про закупівлю

Останні матеріали

Зміст

Публічна офертаПолітика конфіденційностіДля авторівКонтакти

© 2025 TNDR. Освітня платформа у сфері публічних (державних) закупівель. ТНДР.

Visa & Mastercard