Енциклопедія публічних закупівель для уповноважених осіб
Закон України «Про публічні закупівлі» (надалі – Закон) прийнятий з метою забезпечення ефективного та прозорого здійснення закупівель для забезпечення потреб держави, територіальних громад та об’єднаних територіальних громад, створення конкурентного середовища у сфері публічних закупівель, запобігання проявам корупції у цій сфері, розвиток добросовісної конкуренції закупівлі товарів, робіт та послуг здійснюються у відповідності до вимог чинного законодавства України».
Уже із самої мети згаданого Закону стає зрозуміло, що це є нормативний акт, який встановлює правила, порядки та вимоги при здійсненні публічних закупівель. А тому, для суб’єктів на яких поширюється дія Закону, так звані «замовники» повинні дотримуватися його вимог.
Так, без сумніву Закон є основним нормативно – правовим актом, який регулює закупівельну діяльність водночас на сьогодні діє чимала кількість підзаконних актів та інших спеціальних законів, які має врахувати замовник, до прикладу: Особливості здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України від 25.12.2015 № 922-VIII «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 № 1178 (далі – Особливості). Особливості за його положеннями прийнятий тимчасово, на період оголошеного воєнного стану, а тому здійснення закупівель потреб замовника має відбуватися у відповідності до Закону з урахуванням положень Особливостей. Тобто замовник під час придбання товарів, робіт чи послуг має вміти застосовувати одночасно два нормативно – правових акта.
Отже, уже із наведеного зрозуміло, що нюансів під час здійснення публічних закупівель багато, які потрібно осягти та водночас дотриматися. Тому, кожний замовник (або призначена замовником уповноважена особа) задля проведення закупівель товарів, робіт чи послуг потребує здобуття спеціальних знань і це потрібно зробити в досить стислий час. І, вихід є - розпочинати потрібно із розуміння основ проведення публічних закупівель, так як це той фундамент, який надасть змогу замовнику зрозуміти основні правила/порядки, та скласти загальну картинку щодо проведення публічних закупівель.
Дана книга підготовлена саме з цією метою та має декілька розділів. За допомогою зібраних матерілів замовник (або уповноважена особа) буде мати змогу зрозуміти основні момети, що стосуються проведення публічних закупівель для створення алгоритму дій під час їх проведення.
Зміст є справа у навігації, а також нижче:
- Загальні положення здійснення публічних закупівель
- Організація закупівельної діяльності замовника
- Планування закупівель
- Допорогові закупівлі: особливості та правила проведення
- Види надпорогових закупівель, які визначенні Особливостями
- Договір у публічних закупівлях та порядок змін його умов.
- Контроль публічних закупівель
- Відповідальність у публічних закупівлях
Останні матеріали
01 квіт.
Строки при здійсненні закупівель згідно Особливостей та інструменти для їх дотримання31 берез.
Які обґрунтування необхідно готувати під час здійснення публічних закупівель31 берез.
Особливості формування проєкту договору в допорогових та надпорогових закупівлях через електронний каталог30 берез.
Внесення змін до договору: звертаємо увагу на основні аспекти28 берез.
Алгоритм закупівлі медичних виробів та лікарських засобів
Зміст
- §Вступ
- 1.Загальні положення здійснення публічних закупівель
- 2.Організація закупівельної діяльності замовника
- 3.Планування закупівель
- 4. Локалізація у публічних закупівлях
- 5.Допорогові закупівлі: особливості та правила проведення
- 6.Види надпорогових закупівель, які визначенні Особливостями
- 7.Договір у публічних закупівлях та порядок змін його умов.
- 8.Контроль публічних закупівель
- 9.Відповідальність у публічних закупівлях