Статті

З Різдвом Христовим!

0
92

Христос народився! Славімо Його!

Різдво – це найбільш чарівне, добре і світле свято не тільки зими, але й у році в цілому. Весь християнський світ чекає його з нетерпінням, і у кожного з нас з ним пов’язані приємні спогади. Від Різдва до Різдва свято живе в милих серцю дрібничках. Саме це свято овіяне легендами, обрядами, традиціями і цікавими фактами, які ми підготували для вас.

До речі, у цей день прийнято вибачати образи минулого та дякувати тим, хто підтримував увесь рік.

Отже…..

  • 25 грудня (7 січня за юліанським стилем) стало датою святкування Різдва Христового, за указом Папи римського Юлія, в 320 році н. е.
  • Насправді прикрашання ялинки, це не Новорічна традиція, а Різдвяна. Ця, вічнозелена рослина з давніх часів уособлювала вічне життя та відродження. А у християнській релігії її називали деревом Ісуса. Раніше ялинки прикрашали яблуками, по аналогії з райським деревом. Потім до яблук почали додавати пряники та печиво. Гілки не витримували такої ваги, тож замість яблук вигадали скляні прикраси. Перша ялинкова куля з’явилася в Саксонії у XVI ст.
  • Однією з найбільш відомих різдвяних мелодій у світі вважають композицію «Carol of Bells». Насправді це українська народна пісня «Щедрик» в музичній обробці Миколи Леонтовича, до якої Петро Вільговський створив англійську версію слів. Уперше «Щедрика» виконав хор Київського університету в 1916 році.
  • В Святий вечір подавали 11 пісних страв. М’ясних і молочних продуктів в меню не було, адже ще тривав піст. Пекли пиріжки – з капустою, грибами, квасолею, маком. Також ліпили вареники з вишнями, яблуками, сливами, грушами. Обов’язково ставили на стіл глиняний глечик з узваром – компотом із сухофруктів. Готували рибні страви: холодець, юшку, печеню. Робили салати з буряка, редьки, капусти і грибів. Звичайно основною стравою є – кутя. До цього блюда особливе ставлення, так як всі інгредієнти маю певне значення. Зерно в ритуальному блюді символізує вічне відродження, мак – достаток, а горіхи з родзинками – довголіття і процвітання.
  • Праобразом Санта-Клауса став єпископ Святий Миколай, який жив на території Туреччини в 4 столітті нашої ери. Голландці називали його на свій манер: Сінт-Ніколас або Сінтер-Клаас. Спочатку Санта носив синьо-біло-зелений костюм. А в традиційному зараз червоному костюмі, він вперше з’явився в рекламі Coca-Cola в 1930-х роках. У Санта-Клауса є свій власний поштовий ящик, на який можна відправити реальний лист: Santa Claus North Pole HOH OHO, Canada. Але і наш Святий Миколай має свою поштову і електронну адресу : 78600, вул. Дружби, буд. 84, м. Косів, Івано-Франківська область. Електронна пошта: [email protected]. Тому ….. хапайте свою малечу і скоренько писати листи бажань…..

А зараз трішки інформації, для тих, хто вірить в дива

  • Не слід в цей день щось позичати, бо “весь рік жебратиме”. Також потрібно повернути своє, “щоб рік не бракувало”. Бажано до свята купити нову каструльку, щоб багатим був рік.
  • Напевно ви чули, що думки метеріалізуються. І це дійсно так. Щоб бажання здійснилися, потрібно правильно їх формулювати. Чим чіткіше ви визначите, чого саме ви хочете, тим краще. Не використвуйте заперечення: не думайте про, чого ви не хочете, а тількі про те, чого хочете. Наприклад: не “не хочу хворіти” – а хочу бути здоровим, не “не хочу бути товстою” – а хочу бути стрункою. Після вимовлення бажання не буде зайвим прочитати молитву Отче Наш і перехреститися тричі. Випустіть пару і направте руки вгору, закликаючи Всесвіт виконати ваше бажання.

Вітаємо всіх з цим магічним святом, з Різдвом Христовим! Бажаємо всім смачної куті і щастя в родині. А найголовніше перемоги і миру нашій Україні. Пам’ятайте, що у всесвіті немає забутих бажань. Він виконує все, що просять люди. Якщо мрія не збулася, значить не прийшов час.

пов'язані статті