З Різдвом Христовим!
Христос народився! Славімо Його!
Різдво – це найбільш чарівне, добре і світле свято не тільки зими, але й у році в цілому. Весь християнський світ чекає його з нетерпінням, і у кожного з нас з ним пов’язані приємні спогади. Від Різдва до Різдва свято живе в милих серцю дрібничках. Саме це свято овіяне легендами, обрядами, традиціями і цікавими фактами, які ми підготували для вас.
До речі, у цей день прийнято вибачати образи минулого та дякувати тим, хто підтримував увесь рік.
Отже…..
- 25 грудня (7 січня за юліанським стилем) стало датою святкування Різдва Христового, за указом Папи римського Юлія, в 320 році н. е.
- Насправді прикрашання ялинки, це не Новорічна традиція, а Різдвяна. Ця, вічнозелена рослина з давніх часів уособлювала вічне життя та відродження. А у християнській релігії її називали деревом Ісуса. Раніше ялинки прикрашали яблуками, по аналогії з райським деревом. Потім до яблук почали додавати пряники та печиво. Гілки не витримували такої ваги, тож замість яблук вигадали скляні прикраси. Перша ялинкова куля з’явилася в Саксонії у XVI ст.
- Однією з найбільш відомих різдвяних мелодій у світі вважають композицію «Carol of Bells». Насправді це українська народна пісня «Щедрик» в музичній обробці Миколи Леонтовича, до якої Петро Вільговський створив англійську версію слів. Уперше «Щедрика» виконав хор Київського університету в 1916 році.
- В Святий вечір подавали 11 пісних страв. М’ясних і молочних продуктів в меню не було, адже ще тривав піст. Пекли пиріжки – з капустою, грибами, квасолею, маком. Також ліпили вареники з вишнями, яблуками, сливами, грушами. Обов’язково ставили на стіл глиняний глечик з узваром – компотом із сухофруктів. Готували рибні страви: холодець, юшку, печеню. Робили салати з буряка, редьки, капусти і грибів. Звичайно основною стравою є – кутя. До цього блюда особливе ставлення, так як всі інгредієнти маю певне значення. Зерно в ритуальному блюді символізує вічне відродження, мак – достаток, а горіхи з родзинками – довголіття і процвітання.
- Праобразом Санта-Клауса став єпископ Святий Миколай, який жив на території Туреччини в 4 столітті нашої ери. Голландці називали його на свій манер: Сінт-Ніколас або Сінтер-Клаас. Спочатку Санта носив синьо-біло-зелений костюм. А в традиційному зараз червоному костюмі, він вперше з’явився в рекламі Coca-Cola в 1930-х роках. У Санта-Клауса є свій власний поштовий ящик, на який можна відправити реальний лист: Santa Claus North Pole HOH OHO, Canada. Але і наш Святий Миколай має свою поштову і електронну адресу : 78600, вул. Дружби, буд. 84, м. Косів, Івано-Франківська область. Електронна пошта: [email protected]. Тому ….. хапайте свою малечу і скоренько писати листи бажань…..
А зараз трішки інформації, для тих, хто вірить в дива
- Не слід в цей день щось позичати, бо “весь рік жебратиме”. Також потрібно повернути своє, “щоб рік не бракувало”. Бажано до свята купити нову каструльку, щоб багатим був рік.
- Напевно ви чули, що думки метеріалізуються. І це дійсно так. Щоб бажання здійснилися, потрібно правильно їх формулювати. Чим чіткіше ви визначите, чого саме ви хочете, тим краще. Не використвуйте заперечення: не думайте про, чого ви не хочете, а тількі про те, чого хочете. Наприклад: не “не хочу хворіти” – а хочу бути здоровим, не “не хочу бути товстою” – а хочу бути стрункою. Після вимовлення бажання не буде зайвим прочитати молитву Отче Наш і перехреститися тричі. Випустіть пару і направте руки вгору, закликаючи Всесвіт виконати ваше бажання.
Вітаємо всіх з цим магічним святом, з Різдвом Христовим! Бажаємо всім смачної куті і щастя в родині. А найголовніше перемоги і миру нашій Україні. Пам’ятайте, що у всесвіті немає забутих бажань. Він виконує все, що просять люди. Якщо мрія не збулася, значить не прийшов час.
пов'язані статті
28 черв.
День конституції України01 черв.
День захисту дітей31 трав.
Всесвітній день без тютюну28 трав.
Цікавинки про столицю України18 трав.
Історія і особливості української вишиванки