Статті

Як зазначити інформацію та умови щодо забезпечення виконання договору про закупівлю?

1
312

Замовник, який розглядає питання можливість встановлення вимог у тендерній документації щодо забезпечення виконання договору про закупівлю також має врахувати інші вимоги та особливості визначенні положеннями чинного законодавства, та яких повинен дотриматися замовник. У даному матеріалі розглянемо де та як слід зазначати інформацію про забезпечення виконання договору про закупівлю, окрім вимог у окремому розділі тендерної документації та запропонуємо приклад умов, які замовник може включити до договору про закупівлю. 

Якими нормами регулюються питання забезпечення виконання договору про закупівлю? Таких нормами є:

  • глава 49 Цивільного кодексу України (надалі – ЦКУ), яка визначає положення, які регулюють порядок та умови надання, та оформлення забезпечення виконання зобов’язань;
  • стаття 27 Закону України «Про публічні закупівлі» (надалі – Закон) визначені особливості встановлення забезпечення виконання договору про закупівлю, його розмір, випадки повернення тощо.

Так, розпочнемо аналізувати законодавчі норми та наводити вимоги, які встановленні законодавцем та які слід врахувати замовнику при встановленні вимог щодо забезпечення виконання договору про закупівлю.

Вимога № 1. Форма правочину. Окрім того, що замовник передбачає окремі положення щодо забезпечення у тендерній документації, однієї із основних вимог при встановленні виконання зобов’язань є форма правочину щодо забезпечення виконання зобов'язання. Статтею 547 ЦКУ визначено, що правочин щодо забезпечення виконання зобов'язання вчиняється у письмовій формі. Правочин щодо забезпечення виконання зобов'язання, вчинений із недодержанням письмової форми, є нікчемним.

Тобто, нормами ЦКУ встановлена чітка вимога, що правочини щодо забезпечення виконання зобов’язань має бути виключно у письмовій формі, та недотримання письмової форми вимоги щодо забезпечення виконання договору відповідно є нікчемними.

пов'язані статті