Учасник на тимчасово окупованій території: дії замовника
Замовник під час проведення закупівель товарів, робіт та послуг зобов’язанні дотримуватися та враховувати приписи чинних нормативно-правових актів, які регулюють порядок проведення закупівель та поряд з цим замовник зобов’язаний дотримуватися вимог інших чинного законодавства. Однією із численних заборон, які прийняття законодавцем у зв’язку із воєнною агресією російської федерації, яка уже триває понад 8 років є заборона щодо здійснення економічної діяльності на тимчасово окупованій території. У зв’язку із такими законодавчими обмеженнями у замовника при підготовці тендерної документації або здійснення закупівлі не у конкурентний спосіб виникає безліч питань, а саме: яким нормативним актом визначена така заборона, що таке тимчасово окуповані території, де та як можна перевірити таку інформацію чи на всі закупівлі поширюється дана заборона та як правильно встановити вимоги у тендерній документації щодо відхилення учасника, який зареєстрований на тимчасово окупованій території. Що ж у даному матеріалі розберемося із усіма поставленими питаннями і дамо на них відповіді.
Яким нормативним актом визначена заборона щодо здійснення економічної діяльності на тимчасово окупованій території?
На разі одним із основних нормативно-правовим актом, який визначає правовий режим на тимчасово окупованій території України, в тому числі і порядок здійснення економічної діяльності на тимчасово окупованій є Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» (надалі – Закон про тимчасово окуповані території).
Так, частиною 2 статті 13 Закону про тимчасово окуповані території визначено, що здійснення господарської діяльності юридичними особами, фізичними особами - підприємцями та фізичними особами, які провадять незалежну професійну діяльність, місцезнаходженням (місцем проживання) яких є тимчасово окупована територія, дозволяється виключно після зміни їхньої податкової адреси на іншу територію України.
пов'язані статті
24 серп.
Набрала чинність постанова Кабміну, якою продовжено строк постачання природного газу Нафтогаз Трейдинг до 15.04.202407 серп.
Новий лист Мінекономіки щодо внесення змін до особливостей здійснення публічних закупівель на період дії правового режиму воєнного стану та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування03 серп.
Постачальник повертається до сплати ПДВ, але ціна договору про закупівлю залишається без змін31 лип.
Як правильно внести зміни до договорів про закупівлю товарів у зв’язку з відміною карантину та поверненням ПДВ31 лип.
Систему оподаткування повернуто на довоєнну