Статті

Постачальник природного газу пропонує розірвати договір про закупівлю: що робити?

1
781

У квітні поточного року більшість замовників, які використовують природний газ не тільки для опалення, уклали договори про закупівлю природного газу на конкурентному ринку, тобто із звичайними постачальниками, а не з ТОВ «Газопостачальна компанія “Нафтогаз Трейдинг”». За останні декілька днів ми отримуємо багато звернень від замовників щодо отриманих пропозицій від таких постачальників про розірвання діючих договорів про закупівлю з 01.09.2023 у зв’язку з суттєвим зростанням цін на природний газ (орієнтовно на 30 %). Ба більше постачальники пропонують замовникам укладати договори з ТОВ «Газопостачальна компанія “Нафтогаз Трейдинг”». Тож у цьому матеріалі поговоримо про алгоритм дій замовників та розглянемо можливість співпраці з ТОВ «Газопостачальна компанія “Нафтогаз Трейдинг”».

Чи можуть замовники закуповувати природний газ у ТОВ «Газопостачальна компанія “Нафтогаз Трейдинг”» за фіксованою ціною?

Варто розпочати саме з розгляду даного питання, адже від цього буде залежати подальший алгоритм дій замовників. Згідно підпункту 2 пункту 4 Положення про покладення спеціальних обов’язків на суб’єктів ринку природного газу для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку природного газу щодо особливостей постачання природного газу виробникам теплової енергії та бюджетним установам, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19.07.2022 № 812 (зі змінами) (далі – Положення), це Положення покладає такі спеціальні обов’язки на ТОВ «Газопостачальна компанія “Нафтогаз Трейдинг”» - щодо забезпечення постачання природного газу споживачам, що є бюджетними установами відповідно до Бюджетного кодексу України, закладам охорони здоров’я державної власності (казенні підприємства та / або державні установи тощо), закладам охорони здоров’я комунальної власності (комунальні некомерційні підприємства та / або комунальні установи, та / або спільні комунальні підприємства тощо) (далі - бюджетні установи) на умовах, передбачених пунктом 6 цього Положення.

пов'язані статті