Статті

Помилки замовників під час кваліфікації електропостачальників

0
86

Замовники, які встановлює вимоги у тендерній документації до учасників закупівлі, у нашому випадку електропостачальників, зобов’язані в подальшому здійснити розгляд таких тендерних пропозицій у відповідності до пункту 39 постанови Кабміну 1178 від 12.10.2022 «Про затвердження особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України “Про публічні закупівлі”, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування» (далі – Особливості).

Так, пункт 39 Особливостей визначено, що розгляд та оцінка тендерних пропозицій відбуваються відповідно до статті 29 Закону (положення частин 2, 12 та 16 статті 29 Закону не застосовуються) з урахуванням положень пункту 40 цих особливостей.

У даній статті розглянемо, які найпоширеніших помилок припускаються замовники під час розгляду тендерних пропозицій учасників – електропостачальників. Аналізувати дане питання будемо на прикладах рішень Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель (надалі – Колегія).

Помилка №1. Відхилення пропозиції учасника у разі надання цінової пропозиції із від’ємним значенням моржі постачальника

Рішення Колегії №5028-р/пк-пз від 05.07.2022

Вимоги тендерної документації: відповідно до пункту 2 розділу V тендерної документації ціною тендерної пропозиції є ціна електричної енергії, що включає передачу та розподіл електроенергії, маржу учасника, витрати на сплату податків. Розрахунок ціни, за яку учасник згоден виконати замовлення, повинен здійснюватися наступним чином:

пов'язані статті