Статті

Новий дизайн Prozorro: чому варто його використовувати

1
150

В щільному робочому графіку замовник не завжди встигає відстежувати всі оновлення електронної системи закупівель, зокрема веб-порталу Уповноваженого органу. Саме інформаційно-телекомунікаційна система Prozorro є онлайн-сервісом створення, зберігання, оприлюднення та обміну всієї інформації про закупівлі. Будь-який контролюючий орган або громадськість аналізують інформацію та документи, які розміщені в Prozorro. Тому пропонуємо розглянути сторінку із новим дизайном веб-порталу та віднайти корисні аспекти.

Стаття 10 Закону, якою регулюється питання оприлюднення інформації про публічні закупівлі, визначає, що замовник самостійно та безоплатно через авторизовані електронні майданчики оприлюднює в електронній системі закупівель у порядку, встановленому Уповноваженим органом та цим Законом, інформацію про закупівлю.

Порядок розміщення інформації про публічні закупівлі, що затверджений наказом  Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України 11 червня 2020 року № 1082, визначає процедуру розміщення інформації про публічні закупівлі, яка оприлюднюється на веб-порталі Уповноваженого органу у складі електронної системи закупівель, подання інформації, документів, звернень та скарг, одержання повідомлень через електронну систему закупівель.

Сервіс обраного замовником авторизованого електронного майданчики забезпечує створення, подання, обробку, оприлюднення інформації про публічні закупівлі на веб-порталі Prozorro, яку замовники оприлюднюють на виконання вимог Закону з урахуванням Особливостей. 

Як замовник може знайти та скористатися новим дизайном Prozorro?

Все доволі просто. Для цього достатньо  зайти у будь-яку обрану вами закупівлі та перейти на запропоновану веб-порталом сторінку із новим дизайном.

В першу чергу дійсно побачимо зовсім інший інтерфейс сторінки закупівлі, який більше по відображенню інформацію буде нагадувати електронні майданчики. 

Тобто, щодо кожної закупівлі оприлюднені інформації та документи доступні у двох форматах для їх перегляду: новому та старому дизайні сторінки.

Але, крім візуалу відрізняються і відомості, які відображені щодо закупівлі. Тож про про це далі детальніше, а почнемо із огляду закупівлі шляхом проведення відкритих торгів.

Інформація про мову (мови), якою (якими) повинні готуватися тендерні пропозиції

Оголошення про проведення відкритих торгів повинно містити інформацію, зокрема про  мову (мови), якою (якими) повинні готуватися тендерні пропозиції (пункт 8 частини 2 статті 21 Закону).

Але, під час оприлюднення оголошення про проведення відкритих торгів замовник вже довгий час не вказує інформацію про мову, так як відповідне поле формується автоматично. Однак, наразі старий дизайн Prozorro некоректно відображає дану інформацію.

Якщо ж переглянути новий дизайн сторінки закупівлі в Prozorro, то можна віднайти зазначення інформації про мову “українська”.

Відповідно до пункту 3 Порядку № 1082 інформація, що заповнюється в електронних полях, може відображатися на веб-порталі у вигляді документа, доступного для друку. 

І в автоматично сформированному pdf файлі “Оголошення про проведення відкритих торгів” нового дизайну сторінки визначена знову некоректна інформація “Мова тендерної пропозиції: інша”. Враховуючи такі невідповідності рекомендуємо замовнику самостійно зазначати інформацію про мову в примітках до оголошення про проведення відкритих торгів.

Тендерна пропозиція 

В новому дизайні сторінки тендера бачимо розгорнуту інформацію про учасника та подану ним тендерну пропозицію, сегментовані вимоги (підстави для відмови, кваліфікації, інші вимоги) і одночасно всі подані учасником документи також є окремими файлами.

Крім того, відображена інформація щодо тендерної пропозиції додатково автоматично сформована в документі “Пропозиція учасника закупівлі.pdf”.  

Повідомлення про продовження строку розгляду

Обов’язковою умовою при продовженні строку розгляду тендерних пропозицій є оприлюднення повідомлення в електронній системі закупівель протягом одного дня з дня прийняття відповідного рішення. 

Таке повідомлення доступне для перегляду лише  якщо перейти у новий дизайн сторінки тендера, тоді дійсно ми побачимо автоматично сформоване Повідомлення/Протокол продовження строку розгляду тендерної пропозиції/пропозиції.

Детально дане питання розглядали у статті Змінено функціонал в частині продовження строку розгляду тендерних пропозицій: дії замовника

Інформація про укладений договір та додаткові угоди

Старий дизайн  Prozorro показує нам лише інформацію про дату накладення КЕП та підвантаження договору, а вся інша інформація підтягувалися у звіт про результати проведення закупівлі.

Тоді як в новому дизайні сторінки вся інформація про укладений договір відображається в електронний полях. Тому варто бути ще більш уважними під час заповнення інформації, адже тепер контролюючим органам не потрібно шукати та скачувати файл для звіряння відомостей про договір. 

Додаткові угоди в новому дизайні сторінки закупівлі мають більш структуровану форму, що дійсно виглядає зручніше.

Запит пропозицій постачальників

Якщо спробувати новий дизайн сторінки обраної закупівлі ЗПП та скористатися вкладкою Реєстри, то можна віднайти інформацію про постачальників конкретного предмета закупівлі. Такий функціонал може бути корисний для пошуку потенційних учасників та визначення очікуваної вартості, адже в Реєстрі наведено телефони та електронні адреси постачальників.

Закупівлі по виключеннях згідно пункту 13 Особливостей

Пунктом 13 Особливостей визначений обов’язок для замовника разом із договором про закупівлю оприлюднити в електронній системі закупівель обґрунтування підстави для здійснення закупівлі без використання електронної системи закупівель у формі розпорядчого рішення замовника або іншого документа, який готується уповноваженою особою або іншою службовою (посадовою) особою замовника та погоджується (затверджується) керівником замовника або іншою особою, визначеною керівником замовника.

Разом з тим, під час оголошення закупівлі по виключеннях електронний майданчик додатково поряд із зазначенням підстави “запитує” обгрунтування. Окремих вимог до заповнення даного поля немає. До прикладу,  замовник може скопіювати вже готовий текст із затвердженого (погодженого) обгрунтування. Крім того, відображається електронне поле із обґрунтуванням та підставою для укладення прямого договору лише на сторінці із новим дизайном.

#майданчики#новини закупівель

пов'язані статті

Публічна офертаПолітика конфіденційностіДля авторівКонтакти

© 2025 TNDR. Освітня платформа у сфері публічних (державних) закупівель. ТНДР.

Visa & Mastercard