Мінекономіки щодо укладення договору про закупівлю у вигляді електронного документу
В умовах воєнного стану укладати письмові договори про закупівлю стало значно складніше, тому багато замовників були змушені перейти на укладання договорів про закупівлю у вигляді електронних документів, відповідно підтвердженням накладання підписів була квитанція. Проте деякі замовники мали сумніви щодо правомірності таких дій, тому одним із замовників було направлено запит 710/2022 до Уповноважено органу (Мінекономіки) наступного змісту:
«чи можна укладати договір про закупівлю у вигляді окремого електронного документа (PDF), підписаного сторонами кваліфікованим електронним підписом ( КЕП) за результатами проведеної відповідної процедури закупівлі?».
Відповідь Мінекономіки: «виходячи зі змісту частини першої статті 41 Закону, договір про закупівлю укладається відповідно до норм Цивільного кодексу України (далі - ЦКУ).
Так, вимоги до письмової форми правочину у відповідності до статті 207 ЦКУ допускають використання при вчиненні правочинів, зокрема, електронного підпису або іншого аналога власноручного підпису у випадках, встановлених законом, іншими актами цивільного законодавства, або за письмовою згодою сторін, у якій мають міститися зразки відповідного аналога їхніх власноручних підписів, або іншим чином врегульовується порядок його використання сторонами.
При цьому відносини, пов’язані з використанням електронних документів та кваліфікованих електронних підписів#nbsp;регулюються Законами#nbsp;України “Про електронні довірчі послуги” та “Про електронні документи та електронний документообіг”.
Отже, законодавство у сфері публічних закупівель не містить обмежень щодо укладення договору у вигляді електронного документа та підписання сторонами договору про закупівлю кваліфікованим електронним підписом.
Крім цього, зазначаємо, що згідно з пунктом 15 Порядку#nbsp;розміщення інформації про публічні закупівлі, затвердженого наказом Мінекономіки від 11.06.2020 № 1082, договір про закупівлю, додатки до договору про закупівлю, зміни до договору про закупівлю розміщуються замовником в електронній системі закупівель у форматі PDF».
Отже замовники мають право укладати договори про закупівлю у вигляді електронного документу, що є значно зручнішим способом ніж підписання його у паперовому вигляді, направлення поштою тощо.
пов'язані статті
23 квіт.
Зменшення обсягів закупівлі як одна із підстав для внесення змін до істотних умов договору про закупівлю згідно підпункту 1 пункту 19 Особливостей22 квіт.
Забезпечення виконання договору про закупівлю: які умови варто передбачити в договорі про закупівлю21 квіт.
Завершення договорів з ТОВ «Газопостачальна компанія “Нафтогаз Трейдинг”»: відповіді на важливі запитання18 квіт.
Інформатизація в публічних закупівлях: що це та як з цим працювати17 квіт.
Чи потрібно змінювати кінцеву дату строку дії договору про закупівлю в електронній системі закупівель при звітуванні про виконання договору