ЦПХ чи трудовий договір: що вимагати від учасника? Практика АМКУ та суду
Одним з кваліфікаційних критерії відповідно до статті 16 Закону України «Про публічні закупівлі» є наявність в учасника процедури закупівлі працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід.
Під час встановлення вимог в тендерній документації замовник може зіштовхнутися із проблемним питання, яке у даному випадку виникає із визначенням працівників, а саме це особи які працюють за трудовим договором чи можуть ними вважатися й працівники за цивільно-правовими угодами. Думки органу оскарження та суду у цьому випадку розрізняються, тому пропонуємо проаналізувати якої ж позиції варто дотримуватися замовнику.
Та розпочати пропонуємо із тлумачення понять «трудовий договір» та «цивільно - правовий договір» згідно із нормами чинного законодавства.
Трудовий договір
Працівники реалізують право на працю шляхом укладення трудового договору про роботу на підприємстві, в установі, організації або з фізичною особою, отже трудовий договір є основною формою виникнення трудових правовідносин. Визначення трудового договору наведене у положеннях Кодексу законів про працю України (КЗпП).
пов'язані статті
01 груд.
На закупівлю природного газу вийшли учасники: що робити?30 листоп.
Що слід врахувати при застосуванні локалізації при закупівлі послуг та робіт?29 листоп.
Чи можна відмінити закупівлю під час оскарження?29 листоп.
Зведений перелік рішень, які приймаються уповноваженою особою за Законом з урахуванням Особливостей28 листоп.
Суперечності у застосуванні заборон та підстави для відхилення тендерної пропозиції учасника