Статті

ЦПХ чи трудовий договір: що вимагати від учасника? Практика АМКУ та суду

1
306

Одним з кваліфікаційних критерії відповідно до статті 16 Закону України «Про публічні закупівлі» є наявність в учасника процедури закупівлі працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід.

Під час встановлення вимог в тендерній документації замовник може зіштовхнутися із проблемним питання, яке у даному випадку виникає із визначенням працівників, а саме це особи які працюють за трудовим договором чи можуть ними вважатися й працівники за цивільно-правовими угодами. Думки органу оскарження та суду у цьому випадку розрізняються, тому пропонуємо проаналізувати якої ж позиції варто дотримуватися замовнику.

Та розпочати пропонуємо із тлумачення понять «трудовий договір» та «цивільно - правовий договір» згідно із нормами чинного законодавства.

Трудовий договір

Працівники реалізують право на працю шляхом укладення трудового договору про роботу на підприємстві, в установі, організації або з фізичною особою, отже трудовий договір є основною формою виникнення трудових правовідносин. Визначення трудового договору наведене у положеннях Кодексу законів про працю України (КЗпП).

пов'язані статті