Статті

Чи може уповноважена особа працювати під час відпустки?

0
546

Замовники у своїй роботі можуть зіштовхнутися із  ситуацією коли виникає необхідність у проведенні відкритих торгів, а уповноважена особа знаходиться у відпустці (інша уповноважена особа не призначена), досить логічним є питання чи може уповноважена особа під час відпустки проводити закупівлі?

Норми Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затвердженими постановою Кабміну від 12.10.2022 № 1178 (далі – Особливості) не змінили порядок та не встановили будь-яких положень, що стосуються організації закупівельної діяльності замовника, а тому замовник має керуватися нормами Закону України «Про публічні закупівлі» (надалі – Закон). Тому, у даному матеріалі нагадаємо норми Закону щодо порядку призначення або визначення уповноваженої особи та проаналізуємо інші норми чинного законодавства задля надання відповіді  на питання чи може уповноважена особа під час відпустки проводити закупівлі.

Статтею 11 Закону визначенні основні правила організації закупівельної діяльності замовника. Що ж унормовано Законом хто така уповноважена особа? Уповноважена особа (особи) - службова (посадова) чи інша особа, яка є працівником замовника і визначена відповідальною за організацію та проведення процедур закупівлі / спрощених закупівель згідно з цим Законом на підставі власного розпорядчого рішення замовника (пункту 35 частини 1 статті 1 Закону).

Тобто, із визначення вбачається, що уповноважена є особа службова (посадова) чи інша особа, яка є працівником замовника. А відтак уповноважена особа, як будь-який штатний працівник замовника має перебувати у трудових відносинах, згідно укладеного трудового договору із замовником та такі відносини регулюються нормами трудового законодавства.

пов'язані статті