Замовник здійснив закупівлю із використанням відкритих торгів, хоча мав обов’язок закупити медичні вироби через ЗПП: як ДАСУ кваліфікує таке порушення?
Витяг із висновку про результати моніторингу процедури закупівлі UA-2024-09-20-001259-a:
Відповідно до пункту 11-1 Особливостей у разі коли замовники, які є закладами охорони здоров’я або структурними підрозділами з питань охорони здоров’я обласних та Київської міської державних (військових) адміністрацій, здійснюють закупівлі лікарських засобів, які в установленому законом порядку зареєстровані в Україні, та медичних виробів за переліком згідно з додатком 1, вартість яких становить або перевищує 50 тис. гривень, такі закупівлі здійснюються з використанням електронного каталогу відповідно до Порядку формування та використання електронного каталогу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14 вересня 2020 р. № 822, з урахуванням положень, визначених цими особливостями.
Аналізом питання наявності підстав для здійснення закупівлі товарів шляхом застосування відкритих торгів з особливостями встановлено, що Замовник придбаває шляхом застосування відкритих торгів з особливостями медичні матеріали, які зазначені у додатку 1 «Перелік лікарських засобів, які в установленому законом порядку зареєстровані в Україні, та медичних виробів, закупівля яких здійснюється закладами охорони здоров’я, структурними підрозділами з питань охорони здоров’я обласних та Київської міської державних (військових) адміністрацій з використанням електронного каталогу» до Особливостей (далі – Додаток 1 до Особливостей), а саме: нитки хірургічні стерильні без голки, нитки хірургічні стериль і з голкою, рукавички медичні, пластирі медичні, контейнери для сечі, і т.д. вартість яких перевищує 50 тис. гривень. Згідно з пунктом 11-1 Особливостей закупівля цих товарів мала б здійснюватися з використанням електронного каталогу відповідно до Порядку формування та використання електронного каталогу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14 вересня 2020 р. № 822. Відповідно до абзацу другого пункту 11-1 Особливостей у разі коли закупівля з використанням електронного каталогу шляхом запиту пропозицій постачальників не відбулася, замовник здійснює закупівлю шляхом застосування відкритих торгів у порядку, визначеному цими особливостями, не збільшуючи при цьому очікувану вартість закупівлі, або шляхом запиту пропозицій постачальників в електронному каталозі відповідно до Порядку формування та використання електронного каталогу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14 вересня 2020 р. № 822, з урахуванням цих особливостей.
Інформація про закупівлю Замовником медичних матеріалів (нитки хірургічні стерильні без голки, нитки хірургічні стерильні з голкою, рукавички медичні, пластирі медичні, контейнери для сечі, пробірки, гель для ультразвукової діагностики, бинти гіпсові, скальпелі хірургічні, трубки ендотрахеальні, катетери аспіраційні) з використанням електронного каталогу, яка б передувала відкритим торгам з особливостями UA-2024-09-20-001259-a, в електронній системі закупівель відсутня
Враховуючи зазначене вище та відповідно до підпункту 1 пункту 21 Особливостей у разі, коли замовник уклав договір про закупівлю з порушенням вимог, визначених пунктом 5 цих Особливостей, договір про закупівлю є нікчемним. Згідно з частиною другою статті 215 Цивільного кодексу України недійсним є правочин, якщо його недійсність встановлена законом (нікчемний правочин). У цьому разі визнання такого правочину недійсним судом не вимагається.
Останні новини
09 трав.
Нові Накази Державної казначейської служби України № 94 та 9109 трав.
Об`єднання в один код ДК 021:2015 послуг, які по своїй суті є окремими предметами закупівлі є неправомірним08 трав.
Укрзалізниця закуповує пальне через Prozorro Market08 трав.
В які напрями скеровані кошти фонду Ukraine Facility08 трав.
Схвалено пропозиції Мінекономіки відносно законодавства про публічні закупівлі