За яких умов заклад охорони здоров’я може укласти прямий договір, якщо запит ціни не відбувся
Запит пропозицій постачальників вважається таким, що не відбувся, якщо не було подано жодної ціни пропозиції або замовником усі подані пропозиції постачальників були відхилені з підстав, визначених пунктом 64 Порядку № 822.
Далі, якщо замовник є закладом охорони здоров’я або структурним підрозділом з питань охорони здоров’я обласних та Київської міської державних (військових) адміністрацій, варто звернутися до абзацу 2 пункту 11-1 Особливостей.
У разі коли закупівля з використанням електронного каталогу шляхом запиту ціни пропозицій постачальників не відбулася, замовник здійснює закупівлю шляхом застосування відкритих торгів у порядку, визначеному цими особливостями, не збільшуючи при цьому очікувану вартість закупівлі, або повторно шляхом запиту ціни пропозицій постачальників в електронному каталозі відповідно до Порядку № 822.
Тобто укласти «прямий» договір про закупівлю замовник не має права та повинен:
- повторно провести закупівлю через електронний каталог
або
- провести відкриті торги у порядку, визначеному Особливостями, не збільшуючи при цьому очікувану вартість закупівлі.
Якщо замовник обрав варіант "повторно провести закупівлю через електронний каталог", але така закупівля не відбулася вдруге, тоді замовник повинен знову діяти за вказаним в абзаці 2 пункту 11-1 Особливостей алгоритмі (повторно провести запит ціни або ж відкриті торги). Фактично замовник може здійснювати закупівлю через електронний каталог до успішного завершення закупівлі.
Якщо замовник обрав варіант "провести відкриті торги у порядку, визначеному Особливостями, не збільшуючи при цьому очікувану вартість закупівлі", але торги не відбулися, лише тоді замовник має право укласти прямий договір на підставі підпунку 6 пункту 13 Особливостей (відмінено відкриті торги через неподання жодної тендерної пропозиції для участі у відкритих торгах у строк, установлений замовником згідно з цими особливостями, у тому числі за лотом. При цьому предмет закупівлі, його технічні, кількісні та якісні характеристики, проект договору про закупівлю, а також вимоги до суб’єкта, з яким укладається договір про закупівлю, не повинні відрізнятися від вимог, що були визначені замовником у тендерній документації (крім вимог, визначених пунктом 47 цих особливостей), та сума договору про закупівлю не може перевищувати очікувану вартість предмета закупівлі, зазначену замовником в оголошенні про проведення відкритих торгів, які відмінено через відсутність достатньої кількості учасників процедури закупівлі (учасника процедури закупівлі), з урахуванням прийнятного відсотка перевищення ціни тендерної пропозиції учасника процедури закупівлі над очікуваною вартістю предмета закупівлі, якщо такий прийнятний відсоток був зазначений у тендерній документації).
Адже, якщо замовник здійснює закупівлю, вартісні межі якої визначені у пункті 10 Особливостей, укласти прямий договір можна лише за наявності підстав, визначених у пункті 13 Особливостей.
Останні новини
05 груд.
Чому не можна вимагати від учасника відвідати будівельний майданчик і скласти акт обстеження об’єкта замовника?04 груд.
Деякі питання проведення аукціонів з розподілу квот підтримки відновлюваної енергетики на 2025 рік та встановлення індикативних прогнозних показників річних квот підтримки на 2026—2029 роки04 груд.
ДКСУ повідомило про особливості роботи в період завершення бюджетного 2024 року та початку 2025 року04 груд.
⏰ О 12:30 почнеться зустріч щодо використання коштів, що залишились в кінці року04 груд.
Відсутність інформації про субпідрядника у звіті про результати проведеної процедури закупівлі