Встановлення вимог у тендерній документації щодо підтвердження ступеня локалізації виробництва товару, який закуповується для потреб Збройних Сил, інших військових формувань, правоохоронних органів на їх запит з подальшою передачею таких товарів на облік запитувача є порушенням основних принципів здійснення публічних закупівель передбачених статтею 5 Закону № 922-VIII та частини 3 статті 22 Закону № 922-VIII
Оголошенням визначено вимогу локалізації товару відповідно до вимог чинного законодавства України.
Так, Додаток 3 «Специфікація та технічні умови до предмету закупівлі» Оголошення містить наступну вимогу «Товар повинен бути локалізований відповідно до вимог чинного законодавства України». Частиною четвертою статті 22 Закону передбачено, зокрема, що тендерна документація не повинна містити вимог, що обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації учасників. Частиною 3 ст.22 Закону України «Про публічні закупівлі» зазначено, що тендерна документація може містити іншу інформацію, вимоги щодо наявності якої передбачені законодавством та яку замовник вважає за необхідне включити до тендерної документації. Пунктом 6-1 розділу X “Прикінцеві та перехідні положення” Закону № 922-VIII передбачені певні обмеження, а саме тимчасово, з 2022 року строком на 10 років, встановлюються такі особливості здійснення закупівель, якщо вартість предмета закупівлі дорівнює або перевищує 200 тисяч гривень, замовник здійснює закупівлю товарів, визначених підпунктом 2 цього пункту, виключно якщо їх ступінь локалізації виробництва дорівнює чи перевищує:
- у 2022 році - 10 відсотків;
- у 2023 році - 15 відсотків.
Ступінь локалізації виробництва визначається самостійно виробником товару, що є предметом закупівлі, та підтверджується Уповноваженим органом у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Поряд з цим, Особливостями №1178 передбачено, що положення пункту 6-1 розділу X “Прикінцеві та перехідні положення” Закону № 922-VIII не застосовуються замовниками у разі здійснення замовником закупівлі товару для потреб Збройних Сил, інших військових формувань, правоохоронних органів на їх запит з подальшою передачею таких товарів на облік запитувача. Враховуючи зазначене вище, дії Замовника в частині встановлення у оголошенні наведених вище вимог, порушують основні принципи здійснення публічних закупівель передбачених статтею 5 Закону № 922-VIII та частини третьої статті 22 Закону № 922-VIII.
Моніторинг закупівлі UA-M-2023-10-27-000003, оголошення UA-2023-10-14-000285-a.
Коментар: замовником даної закупівлі є військова частина, ось чому перевіряючи визначенні встановленні в оголошенні вимоги щодо локалізації виробництва товару, порушення вимог Закону.
Доречі, зручно шукати актуальні висновки ДАСУ та рішення Органу оскарження щодо будь-якої ситуації на Clarity App
Останні новини
08 жовт.
Суд визнав УО винною за невідхилення тендерних пропозицій, які підлягали відхиленню відповідно до закону, проте звільнив від штрафу в розмірі 25500,00 гривень07 жовт.
🕒 Графік навчань на поточний тиждень, 7 — 11 жовтня 2024 року07 жовт.
Наявність трьох АЗС на відстані до 4 км від юридичної адреси замовника: чи доцільно встановлювати таку вимогу в ТД?04 жовт.
Cхвалено проєкт розпорядження щодо Регламентів АМКУ04 жовт.
Медичні закупівлі України уклали довгострокові договори на закупівлі певних товарів