Уряд ухвалив постанову, що спрощує використання вдосконалених е-підписів
Кабінет Міністрів України ухвалив постанову, яка унормовує технічні вимоги до створення та перевірки вдосконалених електронних підписів чи печаток. Це дозволить використовувати такі підписи для отримання електронних послуг на постійній основі. Використання кваліфікованого е-підпису більше не вимагатиметься.
Раніше вдосконалені електронні підписи та печатки використовували тимчасово в межах експерименту на період воєнного стану.
Постанова значно спростить отримання та використання вдосконалених електронних підписів. Замість КЕПу тепер можна буде використовувати УЕП, якщо законом не вимагається інше.
Крім того, фізичні та юридичні особи зможуть використовувати електронний підпис, не зберігаючи його на захищеному носії. Це, зокрема, дасть змогу забезпечити безперебійне функціонування електронного документообігу та перевірки користувачів.
Постанова також допоможе гармонізувати українське законодавство у сфері електронних довірчих послуг з європейським.
Мова іде про прийняту Постанову КМУ №1298 від 12.12.2023 року про затвердження вимог до форматів удосконалених електронних підписів та печаток, які використовуються для надання електронних публічних послуг, та вимог до створення та перевірки удосконалених електронних підписів та печаток, що базуються на кваліфікованих сертифікатах відкритих ключів. Із таким текстом:
Відповідно до частин другої і третьої статті 171 Закону України “Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги” Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Затвердити такі, що додаються:
вимоги до форматів удосконалених електронних підписів та печаток, які використовуються для надання електронних публічних послуг;
вимоги до створення та перевірки удосконалених електронних підписів та печаток, що базуються на кваліфікованих сертифікатах відкритих ключів.
2. Ця постанова набирає чинності одночасно із Законом України від 1 грудня 2022 р. № 2801-IX “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення укладення угоди між Україною та Європейським Союзом про взаємне визнання кваліфікованих електронних довірчих послуг та імплементації законодавства Європейського Союзу у сфері електронної ідентифікації”.
Джерело: kmu.gov.ua
Останні новини
14 лип.
Лист Мінекономіки щодо закупівель з урахуванням положень Рамкової угоди згідно з інструментом Ukraine Facility14 лип.
🕒 Графік зустрічей на поточний тиждень, 14 — 18 липня 2025 року14 лип.
Під час закупівлі робіт замовник самостійно визначив перелік істотних умов у договорі підряду11 лип.
Відсутність підтвердження сфери акредитації органу, який видав сертифікат: відхилення чи повідомлення із вимогою про усунення невідповідностей10 лип.
У межах інструменту Ukraine Facility підписано нову угоду