Учасник надає сертифікати ISO, в яких не відображена вся інформація щодо необхідних замовнику технічних та якісних характеристик предмета закупівлі
За результатами моніторингу процедури моніторингу закупівлі UA-2024-02-07-000994-a встановлено, що у Додатку до тендерної документації на підтвердження відповідності запропонованого товару технічним, кількісним та якісним вимогам учасник у складі пропозиції повинен надати, зокрема:
Учасник надає сертифікат на систему управління якістю щодо виробництва меблів, у тому числі на металевому каркасі, що відповідає вимогам ДСТУ EN ISO 9001:2015 «Система управління якістю. Вимоги» (EN ISO 9001:2015, IDT; ISO 9001:2015, IDT), виданого на учасника, якщо він є виробником, чи на виробника товару, що буде поставляться у випадку якщо учасник не є виробником передбаченого товару. Сертифікат повинен бути чинним на момент подачі тендерної пропозиції. Якщо Учасник не є виробником – він надає сертифікат від виробника товару, який планується до постачання.
Учасник надає сертифікат на систему екологічного управління, в якому зазначається, що системи екологічного керування при виробництві меблів, у тому числі на металевому каркасі, відповідають чинним в Україні вимогам ДСТУ ISO 14001:2015 (ISO 14001:2015, IDT) «Системи екологічного управління». Сертифікат має бути виданий на учасника, якщо він є виробником, чи на виробника товару, що буде поставляться, у випадку якщо учасник не є виробником передбаченого товару. Сертифікат повинен бути чинним на момент подачі. В сертифікаті обов'язково має бути посвідчено відповідність виробництва меблів саме на металевому каркасі за ДКПП 31.09 та 31.00.11. (меблі на металевому каркасі). Якщо Учасник не є виробником – він надає сертифікат від виробника товару, який планується до постачання.
ДАСУ встановилено, що Учасником ТОВ "К" у наданих сертифікатах відсутня інформація про виробництво меблів у тому числі саме на металевому каркасі.
Коментар: сертифікація ISO – це підтвердження незалежним органом того, що продукція, послуги або система управління на підприємстві відповідають критеріям, які визначені в певному стандарті, який виданий ISO. Проте, чинне законодавство не містить обов’язкових вимог щодо отримання суб’єктами господарювання сертифікатів ISO. Водночас з огляду на переваги, які надає впровадження сертифікації ISO учасникам закупівель доцільно впроваджувати в себе сертифікацію ISO. Коли вимога щодо надання сертифікатів ISO є дискримінаційною розбирали у статті.
Доречі, зручно шукати актуальні висновки ДАСУ та рішення Органу оскарження щодо будь-якої ситуації на Clarity App
Останні новини
26 груд.
Інфографіка на урядовому порталі щодо отримання електронного підпису26 груд.
Питання наглядової ради державного підприємства “Медичні закупівлі України”26 груд.
Про внесення змін до переліку лікарських засобів, що закуповуються за договорами керованого доступу26 груд.
⏰ Об 11:00 почнеться практикум щодо підстав для відмови в участі26 груд.
Відомості про переможця, які замовник перевіряє самостійно, а які необхідно вимагати