Сертифікат виданий не акредитованим органом: дії замовника залежно від вимог тендерної документації
Закупівля UA-2024-09-10-008024-a, рішення Органу оскарження №17705-р/пк-пз від 31.10.2024
Скаржник не погоджується з рішенням Замовника про відхилення його Пропозиції, у зв’язку з чим були розглянуті підстави відхилення Пропозиції Скаржника та встановлено наступне.
Відповідно до протоколу щодо прийняття рішення уповноваженою особою від підставою відхилення Пропозиції Скаржника було наступне: "…Підпунктом 1 Розділу 4 ДОДАТКУ №1.1 до тендерної документації встановлено, що технічні та якісні характеристики предмета закупівлі, що пропонується учасником процедури в його тендерній пропозиції, а також їхня відповідність вимогам замовника, встановленим цією документацією, підтверджуються учасниками шляхом надання у складі своїх тендерних пропозицій наступних інформації та/або документів, зокрема – "сертифікатів відповідності на автономні системи пожежогасіння з термоактивною мікрокапсульною вогнегасною речовиною".
На виконання цієї вимоги учасник ТОВ надав сертифікат відповідності на продукцію "Автономні системи пожежогасіння з термоактивною мікрокапсульною вогнегасною речовиною (Корд FIPRON)", виданий ТОВ "ЦЕНТР СЕРТИФІКАЦІЇ ТА АУДИТУ", який містить висновок про те, що вказана продукція "відповідає діючим нормативним документам (ДСТУ, ТУ тощо)". Серед інших реквізитів, даний документ містить інформацію про його реєстрацію в "Реєстрі" 07 жовтня 2024 р. № 07/10-24, а також особистий підпис і печатку керівника органу з сертифікації. Внаслідок детального аналізу вказаного сертифіката відповідності на "Автономні системи пожежогасіння з термоактивною мікрокапсульною вогнегасною речовиною (Корд FIPRON" (далі – сертифікат) замовником виявлено наступні невідповідності. Згідно з пунктом 19 Розділу 3 Додатку 1.1. ДОДАТКУ №1.1 до тендерної документації: усі документи, надання яких передбачено умовами цієї тендерної документації, мають бути чинними на момент їх завантаження учасниками в електронну систему закупівель, складеними з додержанням вимог законодавства, що регламентують виготовлення таких документів, а також містити достовірну та актуальну інформацію. За надання недостовірної інформації учасники процедури закупівлі несуть відповідальність, передбачену законодавством України. У порушення наведеної вимоги, наданий учасником сертифікат не містить інформації про дату видачі, а також термін (строк) його чинності, що є необхідними реквізитами для документів такого виду. Таким чином, встановити факт чинності сертифікату на момент його завантаження учасником в електронну систему закупівель неможливо
Крім вказаної невідповідності замовником також встановлено, що даний сертифікат виданий із порушенням вимог законодавства, що регламентують виготовлення таких документів, а саме – порядку видачі сертифікатів відповідності. Зокрема, юридичний факт видачі сертифіката суб’єктом господарювання ТОВ "ЦЕНТР СЕРТИФІКАЦІЇ ТА АУДИТУ" засвідчує його правовий статус як органу з оцінки відповідності. Відповідно до статті 1 Закону України "Про акредитацію органів з оцінки відповідності" (далі – Закон) акредитація органів з оцінки відповідності (далі – акредитація) – засвідчення НААУ того, що орган з оцінки відповідності відповідає вимогам національних стандартів, гармонізованих з відповідними міжнародними та європейськими стандартами або вимогам міжнародних чи європейських стандартів, та у разі необхідності будь-яким додатковим вимогам щодо акредитації у відповідних сферах для провадження визначеної діяльності з оцінки відповідності. Орган з оцінки відповідності – орган (підприємство, установа, організація чи їх структурний підрозділ), що здійснює діяльність з оцінки відповідності, включаючи калібрування, випробування, сертифікацію та інспектування; 4 Законодавство України у сфері акредитаці
Враховуючи вищевикладене, наданий сертифікат відповідності не відповідає встановленим стандартом ДСТУ EN ISO/IEC 17065:2019 вимогам і не може бути визнаний як легітимний сертифікат відповідності, виданий акредитованим органом, так як інформація про ТОВ "ЦЕНТР СЕРТИФІКАЦІЇ ТА АУДИТУ" як орган з оцінки відповідності відсутня в реєстрі акредитованих органів з оцінки відповідності.
Скаржник зазначає, що у складі його Пропозиції надано сертифікат відповідності, в котрому зазначено зареєстрований у Реєстрі 07.10.2024 №07/10-24. Тобто в сертифікаті вказана дата видачі даного сертифіката та вказаний його номер, так як в сертифікаті не зазначено до якого терміну він дійсний, звідси можна зробити логічний висновок, що даний сертифікат виданий на необмежений термін. Тобто Скаржник надав у складі Пропозиції Сертифікат дійсний на момент подачі Пропозиції, дійсний на момент розкриття Пропозиції і дійсний і на даний час. Скаржник наголошує, що твердження Замовника є просто абсурдним та не відповідає здоровому глузду.
Що стосується того, що сертифікат виданий не акредитованим органом, Скаржник зазначає, що Документація не містила окремих вимог, що сертифікат відповідності повинен бути виданий акредитованим органом. Документація взагалі не містила жодних вимог щодо органу, який повинен видати сертифікат. Частина перша статті 5 ЗУ "Про акредитацію органів з оцінки відповідності" передбачає такий принцип як – добровільність акредитації. Тобто акредитація є добровільною, проходити чи не проходити акредитацію є правом органу сертифікації а не його обов’язком. Замовник зобов’язаний розглядати документи виключно на відповідність умовам, Документації. Що стосується того, що сертифікат не відповідає ДСТУ EN ISO/IEC 17065:2019 Скаржник зазначає, що Документація не містила окремих вимог що сертифікат відповідності повинен відповідати ДСТУ EN ISO/IEC 17065:2019. Документації взагалі не містила жодних вимог, до сертифікату відповідності. В Документації було вказано надати "Сертифікат відповідності", учасник виконав дану умову Документації, та надав документ який повністю відповідає вимогам Замовника.
В ході розгляду скарги Комісія встановила, що Документація не містить окремих вимог до оформлення вищенаведеного сертифіката (у тому числі, в частині дати видачі, номеру, виданого органом з оцінки відповідності акредитованим НААУ, з урахуванням вимог ДСТУ EN ISO/IEC 17065:2019 тощо). У складі Пропозиції Скаржника міститься сертифікат відповідності, виданий ТОВ "ЦЕНТР СЕРТИФІКАЦІЇ ТА АУДИТУ" на продукцію: "Автономні системи пожежогасіння з термоактивною мікрокапсульною вогнегасною речовиною" зареєстрований у реєстрі 07.10.2024 №07/10-24. Замовник не довів та документально не підтвердив, що вищенаведений сертифікат відповідності є недійсним, нечинним тощо.
Останні новини
16 січ.
Лист Мінекономіки щодо рекомендацій Антимонопольного комітету України16 січ.
Казначейство відзвітувало про надані розпорядникам (одержувачам) бюджетних коштів попереджень про неналежне виконання бюджетного законодавства16 січ.
Професійні закупівлі завершили першу закупівлю за кошти Світового банку16 січ.
Від сьогодні технічна специфікація у ЗПП формується системою автоматично16 січ.
Продовжено строк дії воєного стану