Проведено аудит закупівель Державного оператору тилу
За інформацією на сайті Міністерства оборони України, у 2024 році в порівнянні з 2022-2023 рр. закупівлі паливно-мастильних матеріалів (ПММ) для Збройних сил України стали прозорішими та ефективнішими. Такий висновок зробили фахівці Департаменту внутрішнього аудиту Міноборони після перевірки закупівельних процедур, які проводили Департамент ресурсного забезпечення (далі – ДРЗ) та державне підприємство Міністерства оборони України «Державний оператор тилу» (далі – ДОТ).
«Процедури, які почали застосовувати фахівці ДОТ у 2024 році, дозволили зробити процес закупівель прозорішим та покращити рівень його ефективності. Завдяки цьому ДОТ закуповував ПММ за цінами нижчими за середньоринкові, що дозволило Міноборони зекономило значні кошти», – зазначив директор Департаменту внутрішнього аудиту полковник Олександр Титковський.
Зокрема, проаналізовано, що у 2022-2023 роках фахівці ДРЗ проводили закупівлі без регламентованих та обґрунтованих підходів щодо визначення розмірів очікуваної вартості паливно-мастильних матеріалів. Цей показник визначався на підставі наданих цінових пропозицій постачальників, з якими у подальшому укладалися договори. З урахуванням відсутності конкурентних процедур закупівель, це призводило до завищення вартості закупленої продукції.
У свою чергу підприємство Міноборони ДОТ використовує регламентований та обґрунтований підхід щодо визначення розмірів очікуваної вартості ПММ. Крім того, «Державний оператор тилу» забезпечив проведення конкурентних процедур з використанням електронної системи закупівель у 97% випадків.
Завдяки цьому завищення цін при закупівлі паливно-мастильних матеріалів не встановлено. Більше того, цей показник був нижчим за середньоринкові ціни. А за результатами проведених аукціонів фактичні ціни були меншими за оголошений розмір очікуваної вартості в середньому на 5.4%.
«Проведення ДОТ конкурентних процедур із закупівлі паливно-мастильних матеріалів з початку 2024 року по вересень забезпечило економію бюджетних коштів на суму понад 867 млн гривень. При цьому витрати на діяльність ДОТ за цим напрямом склали менше 60 млн грн», – констатував полковник Олександр Титковський.
Джерело: mod.gov.ua
Останні новини
09 січ.
Мінюст повідомив про відновлення роботи ЄДР09 січ.
⏰ О 13:00 почнеться зустріч щодо складання річного плану закупівель на 2025 рік09 січ.
Неправомірне відхилення переможця за відмову від підписання договору про закупівлю08 січ.
Учасник вважає умови проекту договору щодо стягнення штрафів за простроченні зобов’язання дискримінаційною: АМКУ порушень не вбачає07 січ.
Нова функція в електронному каталозі — гарантія виконання договору