Проведено аудит закупівель Державного оператору тилу
За інформацією на сайті Міністерства оборони України, у 2024 році в порівнянні з 2022-2023 рр. закупівлі паливно-мастильних матеріалів (ПММ) для Збройних сил України стали прозорішими та ефективнішими. Такий висновок зробили фахівці Департаменту внутрішнього аудиту Міноборони після перевірки закупівельних процедур, які проводили Департамент ресурсного забезпечення (далі – ДРЗ) та державне підприємство Міністерства оборони України «Державний оператор тилу» (далі – ДОТ).
«Процедури, які почали застосовувати фахівці ДОТ у 2024 році, дозволили зробити процес закупівель прозорішим та покращити рівень його ефективності. Завдяки цьому ДОТ закуповував ПММ за цінами нижчими за середньоринкові, що дозволило Міноборони зекономило значні кошти», – зазначив директор Департаменту внутрішнього аудиту полковник Олександр Титковський.
Зокрема, проаналізовано, що у 2022-2023 роках фахівці ДРЗ проводили закупівлі без регламентованих та обґрунтованих підходів щодо визначення розмірів очікуваної вартості паливно-мастильних матеріалів. Цей показник визначався на підставі наданих цінових пропозицій постачальників, з якими у подальшому укладалися договори. З урахуванням відсутності конкурентних процедур закупівель, це призводило до завищення вартості закупленої продукції.
У свою чергу підприємство Міноборони ДОТ використовує регламентований та обґрунтований підхід щодо визначення розмірів очікуваної вартості ПММ. Крім того, «Державний оператор тилу» забезпечив проведення конкурентних процедур з використанням електронної системи закупівель у 97% випадків.
Завдяки цьому завищення цін при закупівлі паливно-мастильних матеріалів не встановлено. Більше того, цей показник був нижчим за середньоринкові ціни. А за результатами проведених аукціонів фактичні ціни були меншими за оголошений розмір очікуваної вартості в середньому на 5.4%.
«Проведення ДОТ конкурентних процедур із закупівлі паливно-мастильних матеріалів з початку 2024 року по вересень забезпечило економію бюджетних коштів на суму понад 867 млн гривень. При цьому витрати на діяльність ДОТ за цим напрямом склали менше 60 млн грн», – констатував полковник Олександр Титковський.
Джерело: mod.gov.ua
Останні новини
15 лип.
Порушення вимог частини першої статті 41 Закону та Постанови № 668 щодо укладення договору-підряду14 лип.
Лист Мінекономіки щодо закупівель з урахуванням положень Рамкової угоди згідно з інструментом Ukraine Facility14 лип.
🕒 Графік зустрічей на поточний тиждень, 14 — 18 липня 2025 року14 лип.
Під час закупівлі робіт замовник самостійно визначив перелік істотних умов у договорі підряду11 лип.
Відсутність підтвердження сфери акредитації органу, який видав сертифікат: відхилення чи повідомлення із вимогою про усунення невідповідностей