Постачальник довів, що запропонований ним товар є еквівалентним шляхом надання висновку експерта
Витяг з рішення Київського окружного адміністративного суду у справі №640/30867/21 від 30 січня 2025 року:
Розглядаючи скаргу АТ Антимонопольним комітетом зроблено висновки щодо правомірності рішення замовника.
Зокрема, при розгляді скарги відповідачем встановлено: «У складі Пропозиції Скаржника містяться, зокрема: - Дані на товар від 27.08.2021, де, у колонці "Найменування Товару" зазначається "Клема роздільного рейкового скріплення залізничної колії ПКЛ", у колонці "Технічні характеристики" зазначається "клеми виготовляються методом лиття зі сталі марок 20Л, 25Л, 30Л, 35Л та 40Л згідно з ДСТУ 8781-2018 (група 1)"; 8 - Технічні умови ТУ У 30.2-14367980-022:2014 Клеми роздільного рейкового скріплення залізничної колії, рисунок 1 яких - містить розміри Клема ПКЛ (файл 13. ТУ ПКЛ 2014); - Зразок сертифікату якості, в якому міститься інформація про марку сталі 20Л, 25Л, 30Л, 35Л, 40Л. Враховуючи викладене, а також, наведені вище документи, Пропозиція Скаржника була правомірно відхилена Замовником з наведеної вище підстави, у зв`язку з чим відсутні підстави для задоволення Скарги в цій частині»
ТД містить визначення «еквівалент» і допускає (дозволяє) учасникам надавати тендерні пропозиції з продукцією, що є еквівалентною Клемі роздільного рейкового скріплення залізничної колії, яка виготовляється не тільки згідно ГОСТ 22343-90 (клема ПК), а й за нормативною документацією виробника, яка узгоджена в установленому порядку з АТ «Укрзалізниця», як із основним споживачем.
Судом встановлено, що для участі у процедурі закупівлі позивачем була запропонована Клема роздільного рейкового скріплення залізничної колії ПКЛ, що виготовляється ним за ТУ У 30.2-14367980-022:2019.
Як було встановлено під час судового розгляду справи, відхиляючи пропозицію позивача замовник дійшов висновку, що запропонований позивачем товар (предмет закупівлі) не є еквівалентом, з чим погодився відповідач при вирішенні скарги.
При цьому, судом встановлено, що у складі тендерної пропозиції позивачем надавався висновок експерта №847-18 за результатами проведення судової металознавчої експертизи, де зазначено, зокрема, що (мовою оригіналу) «З технічної точки зору, клема ПКЛ, що виготовляється за технічними умовами ТУ У 30.2-14367980-022:2014 «Клеми роздільного рейкового скріплення залізничної колії. Технічні умови», та клема ПК, що виготовляється за ГОСТ 22343-90 «Клемма раздельного рельсового скрепления железнодорожного пути. Технические условия», є еквівалентними за функціональними призначеннями і можуть застосовуватись в роздільних рейкових скріпленнях на залізобетонних та дерев`яних шпалах, за причин, викладених в дослідницькій частині висновку».
В межах спірних правовідносин відповідачем не надано належних та достатніх доказів, які б спростовували вказаний висновок експерта.
Таким чином, приймаючи до уваги наведене в сукупності суд вважає, що спірне рішення не може вважатися таким, що прийнято обґрунтовано, тобто з урахуванням всіх обставин справи, що мають значення для його прийняття.
Більше корисної інформації про темі у відео-уроці Еквівалент у публічних закупівлях: коли зазначати, як обгрунтувати та як здійнити розгляд тендерної пропозиції
Останні новини
08 квіт.
Участь в закупівлі взяли пов’язані особи, проте такий факт не був виявлений замовником07 квіт.
🕒 Графік зустрічей на поточний тиждень, 7 — 11 квітня 2025 року07 квіт.
Встановлення вимоги в тендерній документації щодо надання ліцензії на провадження діяльності з медичної практики на конкретній території03 квіт.
ДАСУ вважає документі надані замовником як обгрунтування нагальності потреби узагальненими та такими, що не підтверджують виникнення об’єктивних обставин02 квіт.
Затверджено постанову КМУ щодо створення Централізованої закупівельної організації (ЦЗО) для Державного агентства відновлення