Підтвердження ступеня локалізації товару: чи зобов’язаний замовник встановлювати вимогу в тендерній документації?

1
186

В ході моніторингу закупівлі UA-2023-11-10-014206-a аудитори встановили наступне: пунктом 6-1 розділу X «Прикінцеві та перехідні положення» Закону передбачено, що замовник здійснює закупівлю товарів, визначених підпунктом 2 цього пункту, виключно якщо їх ступінь локалізації виробництва дорівнює чи перевищує 15% у 2023 році. Підпунктом 2 пункту 6-1 розділу X «Прикінцеві та перехідні положення» Закону зазначено, що особливості здійснення закупівель, визначені цим пунктом, застосовуються до наступних товарів - Мототранспортні вантажні засоби, що є предметом закупівлі згідно оголошення та тендерної документації Замовника. За результатом проведеного моніторингу установлено, що на порушення абзацу першого пункту 3 статті 22 Закону та пункту 13-1 Порядку підтвердження ступеня локалізації виробництва товарів, що затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 02.08.2022 № 861 (далі – Порядок №861) , замовник у складі тендерної документації не вимагає надання документів, передбачених пунктом 13-1 Порядку №861.

Встановлено порушення в частині складання тендерної документації не у відповідності до вимог Закону.

Здійснюючи закупівлю зазначених товарів замовникам варто уважно підходити до визначення того, чи підлягає товар, який планує придбати замовник підтвердженню ступеня локалізації, адже в окремих випадках не зовсім є зрозумілим чи потрібно застосовувати ступінь локалізації до тих чи інших товарів. Такий випадок розбирали на основі судової практики у статті.

Останні новини

Публічна офертаПолітика конфіденційностіДля авторівКонтакти

© 2024 TNDR. Освітня платформа у сфері публічних (державних) закупівель. ТНДР.

Visa & Mastercard